Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Revitalizace novojičínského sídliště vyvolala veřejnou diskuzi, město slíbilo etážové stání

Nový Jičín připravuje projekt revitalizace sídliště Nerudova. Část úprav se ale nelíbí některým místním obyvatelům a sepsali petici. Radnice s nimi ladila názory na veřejném projednání.

V bytové zástavbě v okolí novojičínské ulice Nerudova žije zhruba 900 lidí, což představuje více než 300 domácností. Město od loňského roku připravuje revitalizaci tohoto sídliště. Do vzniklé koncepce byly zapracovány také výsledky ankety, ve které se k projektu vyjadřovali zdejší obyvatelé. Město tehdy obdrželo zpět 97 dotazníků.

Václav Dobrozemský (ODS), 1. místostarosta Nového Jičína: “Jako nejpalčivější problém je vnímána otázka parkování a nedostatek kapacit pro vozidla obyvatel této části města.”

Zhruba 130 obyvatel sídliště ale podepsalo petici, ve které s navrženým řešením revitalizace nesouhlasí. Město svolalo veřejné projednání.

Renáta Foltová, obyvatelka sídliště: “Problém s parkováním je, to se ví, ale nechceme se vzdát té zeleně, těch stromů, abychom z každé strany měla auta, parkoviště.”
Iva Seitzová, architekta, autorka projektu revitalizace sídliště: “Bohužel sídliště Nerudova je postaveno velice hustě a je protkáno extrémně velkým množství inženýrských sítí, to je velice omezujícím faktorem..”

Výsledkem diskuse s obyvateli sídliště nakonec bylo, že město nechá do projektu II. etapy zapracovat některé kompromisní změny, například etážové stání a zredukují se některá navržená parkovací místa.Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy