Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Učit se a bavit mohou i dospělí, kurzy začnou v říjnu

Městské kulturní středisko připravuje pro nastávající školní rok opět nabídku kurzů především pro dospělé. Novinkou je divadelní dílna, která je výjimečně určena dětem a mládeži.

Pořádání vzdělávacích i zábavných volnočasových aktivit pro dospělé má městské kulturní středisko ve své náplni činnosti už řadu let. Ve skupině jazykových lekcí otevře letos opět výuku anglického, německého, italského, francouzského a španělského jazyka. Konverzovat budou moci účastníci ve 30 lekcích po dvou hodinách, a to ti začínající i pokročilí a zkušení.

Lenka Domitrová, MKS Nový Jičín: “Pak máme pro zájemce i “Něco navíc”, jak my říkáme, buď je to kurz šití nebo výtvarný kurz, kurz bojového umění tchaj-ťi nebo kurz hry na kytaru a znakového jazyka.”

Další oblast volnočasových aktivit je pak určena také pro zájemce o fotografování. Úplnou novinkou je divadelní dílna.

Lenka Domitrová, MKS Nový Jičín: “Jmenuje se Divadelník a je to věnováno dětem od 6 do 15 let. My jsme nad tím uvažovali, že v Novém Jičíně vlastně chybí něco takového v oboru divadla, takže si myslím, že to bude dobře. Pokud se divadelní dílna ujme a bude to pokračovat dále, tak by potom ty děti mohly vystupovat třeba na Divadelní dílně na Skalkách nebo na různých akcích městského kulturního střediska a města.”

Divadelní zkoušky budou probíhat v klubu Galerka na Staré poště, kde se také odehrávají lekce hry na kytaru nebo tchaj-ťi. Jazykové kurzy budou zase tradičně probíhat v učebnách Základní školy Komenského 66 nebo v městské knihovně. Termíny si domluví účastníci společně s lektory.

Lenka Domitrová, MKS Nový Jičín: “Před každým kurzem děláme informativní schůzky, kde se účastníci seznámí s lektorem a domluví se, který den, od kolika hodin se budou scházet. Většinou to bývá první týden v říjnu a následně začínají první lekce.”

Přihlášky přijímá městské kulturní středisko do 24. září, zájemci je mohou podat elektronicky nebo přijít osobně na Starou poštu. Podrobné informace jsou na www.kurzy.mksnj.cz.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy