Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Novojičíňáci mohou do konce září žádat peníze na “dešťovku”

Novojičínská radnice rozšířila dotační tituly pro občany. Letos poprvé finančně podpoří ty, kteří si u svého domu vybudují nádrže na zachytávání dešťové vody. Žádosti o takzvanou dešťovkou mohou podávat do konce září.

Nový Jičín letos rozděluje v dotačních programech zhruba 24 milionů korun, týkají se například sociální oblasti, sportu, kultury nebo volnočasových aktivit. Poprvé se v tomto roce objevuje i nový dotační program v oblasti životního prostředí, tak zvaná dešťovka.

Ondřej Syrovátka (SZ), 2. místostarosta Nového Jičína: “V podstatě vyplývá trošičku i z adaptační strategie na změnu klimatu, kterou jsme schválili na jaře, kde jedním z hlavních prvků je snaha o zadržení vody v krajině a zároveň zabránit i povodním.”

Lidé tedy mohou žádat o dotaci na vybudování nádrže na zachytávání dešťové vody. Do dotačního titulu budou zařazeny podzemní i nadzemní nádrže.

Kateřina Kuželová, Odbor životního prostředí, MěÚ Nový Jičín: “V letošním roce je alokováno 150 tisíc korun na tento program a na webových stránkách mohou žadatelé najít veškeré informace, které k tomu chtějí získat.”
Ondřej Syrovátka (SZ), 2. místostarosta Nového Jičína: “Maximální výše dotace je 50 procent celkové ceny, nicméně u té nadzemní platí horní limit 10 tisíc korun a u té podzemí potom limit 50 tisíc korun. Důležité je zmínit, že je to dotace ex post, tím pádem je možné žádat až po vybudování té samotné nádrže.”

Zpětným hraničním termínem je 18 měsíců od uvedení do provozu. Zájemci o finanční podporu ve všech vyhlášených programech se mohou o dotace hlásit do 30. září.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy