Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Podzimní úklid dobrovolníků povede kolem potoka

Zdravé město Nový Jičín se na podzim, letos už podruhé, připojuje k aktivitě „Ukliďme svět/ukliďme Česko“.

Tato celorepubliková kampaň si klade za cíl uklidit černé skládky a nepořádek na veřejných prostranstvích a upozornit na význam odpovědného chování k přírodě.

Lucie Hrdličková, koordinátorka Zdravého města Nový Jičín: “Letos máme stejná scénář jako loni. To znamená, že jaro bylo v duchu individuálních úklidů a výzvy Ukliďme za humny, kdy každý mohl uklízet nějaké jemu blízké místo, a na podzim se nám podaří se už sejít a mít z toho zase ten pravý společný komunitní úklid nějakého místa ve městě."

Termín úklidové akce je stanoven na sobotu 18. září, jejím cílem bude lokalita Rakovce nebo-li Křivého potoka. Zapojit se může každý.

Lucie Hrdličková, koordinátorka Zdravého města Nový Jičín: “Začínáme v devět hodin, sraz je u restaurace na Lamberku. Zpravidla je to dopolední akce, je vhodná pro rodiny s dětmi, které tam často tvoří velkou část těch účastníků. Budeme rádi, když tam budeme mít více pomocníků.”

Úklidové pomůcky, pytle a rukavice, zajistí město. Více informací o kampani najdete na webu uklidmecesko.cz a na Facebooku Zdravého města Nový Jičín.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávyOPTIMIA facility s.r.o. - Železniční stanice
Sedlnice
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail

OPTIMIA facility s.r.o. - Frenštát pod Radhoštěm
Frenštát pod Radhoštěm
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail

LXM Group a. s. - Moravskoslezský kraj
Nový Jičín
od 29 000 do 31 000 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry