Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nový Jičín opouští vizi léta plánované městské průmyslové zóny

Nový Jičín se chystá prodat pozemky v lokalitě, která byla plánována jako průmyslová zóna. Žádost o odkup podala společnost, která již v sousedství postavila skladovací a výrobní haly. Zveřejnění záměru posvětilo zastupitelstvo.

Městskou průmyslovou zónu plánoval Nový Jičín v lokalitě za ulicemi Hřbitovní a Propojovací, na rozloze zhruba 140 tisíc metrů čtverečních. Žádost o odkup pozemků předložila radnici před časem společnost CTP, ta již v sousedství vystavěla haly, které pronajímá. Zveřejnění záměru prodeje odsouhlasilo zastupitelstvo města 13. září.

Václav Dobrozemský (ODS), 1. místostarosta Nového Jičína: “Nemyslíme si, že je v dnes doba, aby města našeho typu stavěla takovéto průmyslové zóny. Je tady velká nejistota týkající se možnosti získat dotace, potřeba případného dalšího financování ze strany města v řádech desítek milionů korun a některé nedořešené majetkoprávní vztahy.”

Záměr se ale nelíbí opozici, pod jejímž vedení v minulosti radnice tuto průmyslovou zónu plánovala. Vytýká vedení města, že s nimi dopředu prodej neprojednalo.

Jaroslav Dvořák (ČSSD), zastupitel Nového Jičína: “Chtěli jsme jít cestou městské průmyslové zóny, stejně jako jsou další města, Opava, Hlučín a v minulosti Kopřivnice. Vykoupili jsme pozemky od původních majitelů, nebylo to jednoduché, a už jsme připravovali projektovou dokumentaci, připravovali jsme žádost o dotaci na ministerstvo průmyslu a obchodu. Myslíme si, že je to zmařená příležitost.”

Podle znaleckého posudku by město za pozemky získalo 106 milionů korun.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy