Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Pokračuje příprava pozemků Za Školou, vlastníci mohou začít stavět v půli příštího roku

Pokračuje příprava lokality pro výstavbu rodinných domů v Žilině. Stavební firma tu vybuduje komunikace, vodovod a veřejná prostranství. Práce budou hotovy do poloviny příštího roku. Pak budou moci noví vlastníci parcel začít stavět.

S pozemními pracemi začala stavební firma v lokalitě Za Školou v Žilině na konci srpna. Jedná se o další etapu přípravných prací, na které tu naváže výstavba více než 20 rodinných domů.

Václav Dobrozemský (ODS), 1. místostarosta Nového Jičína: “V letošním roce byla vysoutěžena zakázka na stavbu veřejné infrastruktury. Předmětem stavebních prací je vybudování místní komunikace, chodníků, veřejné zeleně, veřejných prostranství a inženýrských sítí, čili vodovodu a kanalizace. Elektřina již byla položena.”

Práce, které kvůli problémům s přípravou stavby a převzetí staveniště začaly se zhruba dvou měsíčním zpožděním, by měly trvat do poloviny příštího roku. Cena stavby je 29, 3 miliony korun včetně daně.

Václav Dobrozemský (ODS), 1. místostarosta Nového Jičína: “V loňském roce jsme podali žádost o dotaci z dotačního programu Podpora vybudování technické infrastruktury pro bydlení z ministerstva pro místní rozvoj. Tato žádost byla doporučena ke schválení dotace. Čili v případě, že bude vydáno rozhodnutí, měli bychom na tuto investiční akci získat dotaci ve výši 1 milion 840 tisíc korun. Tento projekt výstavba veřejné technické a dopravní infrastruktury v této lokalitě se v podstatě táhne více než 15 let. Již v roce 2008 bylo vydáno první územní rozhodnutí, nicméně minulé vedení města tento projekt nepovažovalo za úplnou prioritu.”

S prodejem jednotlivých stavebních parcel začalo město počátkem roku, proběhl v několika kolech. Vítězné kupce parcel vždy musí potvrdit zastupitelstvo, naposledy se tak stalo na jednání 13. září.

Stanislav Kopecký (ANO), starosta Nového Jičína: ”Zastupitelé schválili prodej dvou posledních pozemků v lokalitě Za školou, tyto pozemky jsou opět určeny pro výstavbu rodinných domů. Lze shrnout, že tato lokalita byla prodána úspěšně ve velmi krátkém čase.”
Václav Dobrozemský (ODS), 1. místostarosta Nového Jičína: “Ale s tím, že z předchozích kol máme avízo, že dva pozemky nebudou prodány, respektive, že nebude uzavřena kupní smlouva, takže na podzim bychom měli vyhlašovat záměr prodeje ještě dvou parcel.”

Noví vlastníci pozemků, kteří jsou již zapsáni v katastru nemovitostí, by mohli začít stavět ve druhé polovině příštího roku.

Celou tuto lokalitu, včetně již stojících rodinných domů, která se jmenuje Za školou, čeká ale také proces pojmenování ulic. Stávající obyvatelé dostali dotazník, ve kterém se mohou k návrhům vyjádřit.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávyOPTIMIA facility s.r.o. - Skotnice
Skotnice
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail

OPTIMIA facility s.r.o. - Frenštát pod Radhoštěm
Frenštát pod Radhoštěm
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail

LXM Group a. s. - Moravskoslezský kraj
Nový Jičín
od 29 000 do 31 000 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry