Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Město bude pracovat s novým informačním systémem, bude užitečnější i pro občany

Radnice připravuje nový informační systém pro městský úřad. Jeho změnu plánovala několik let. Systém začne pro úředníky a částečně i pro občany fungovat od nového roku.

Radnice letos vyhlásila nabídkové řízení na nový komplexní informační systém města, jehož potřebnost diskutovala již několik let. Vítězná firma, která už byla vysoutěžena, dodává systém do řady dalších obcí a měst v republice.

Ondřej Syrovátka (SZ), 2. místostarosta Nového Jičína: “Rozhodli jsme se k tomu kroku ze dvou důvodů. Jednak ten stávající, který nám poskytovala firma, už v podstatě přestává stačit těm vyspělejším systémům a navíc tam neustále zdražovala i podpora, kterou bylo potřeba platit a hrozilo, že tento systém skončí a že ta podpora také skončí.”
Zdeněk Petroš, vedoucí Odboru organizačního, MěÚ Nový Jičín: “Firma, která nám systém dodávala dosud, v podstatě končí a my opravdu nemáme moc na výběr. Máme v podstatě za pět minut dvanáct, abychom ten systém převedli, protože je to hlavní informační systém a ten je pro ten úřad nezbytný.”

Celkové náklady na pořízení systému jsou 5 milionů 800 tisíc korun. Město bude tuto částku splácet dodavatelské firmě pět let.

Ondřej Syrovátka (SZ), 2. místostarosta Nového Jičína: “Co se týče samotného systému, bude to velký krok v před hlavně pro městský úřad, protože ten systém bude jednotnější, pro zaměstnance města v něm bude snazší pracovat.”

Nový informační systém bude ale užitečnější i pro obyvatele města. Součástí je i tak zvaný Portál občana.

Ondřej Syrovátka (SZ), 2. místostarosta Nového Jičína: “Což bude vlastně stránka, na které bude možné jednak platit různé poplatky, například za odpady nebo psy, ale také se tam bude moci podívat, jestli má zaplaceno, což dneska možné není. Součástí bude i napojení na nové elektronické úřední desky, které chystáme instalovat do vestibulu radnice.”

Ke spuštění systému dojde 1. ledna 2022. Jeho druhá část, speciální moduly pro radní a zastupitele města, budou funkční v červnu příštího roku.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy