Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nová galerie v Návštěvnickém centru poskytne prvotní informace o Novém Jičíně

Galerie osobností, které se výrazně zapsaly do dějin města, je novou součástí novojičínského Návštěvnického centra. Prozatím ji tvoří portréty 16 lidí. Jsou mezi nimi stavitelé, továrníci i umělci.

Tak trochu s nadhledem uplynulých let shlíží na lidi, kteří zavítají do novojičínského Návštěvnického centra, tváře osobností, které se výrazně zapsaly do dějin města. Nová obrazová galerie tu byla zřízena v prostoru recepce.

Radka Bobková, vedoucí Návštěvnického centra Nový Jičín - Město klobouků: “Toto místo je právě tím středobodem setkávání se turistů, kdy při návštěvě města se často nejprve dostanou do Návštěvnického centra, kde se dozví důležité informace, a také se mohou dozvědět informace o těchto významných osobnostech. Tyto panely mají také edukační charakter.”

Galerii prozatím tvoří portréty a stručné popisy činnosti 16 lidí. Ti se v tomto městě narodili nebo působili a vynikli například v umění, stavitelství, zasadili se o rozvoj Nového Jičína nebo se za války postavili na obranu své vlasti.

Autorem překreslených portrétů z kopií historických fotografií je Janis Masmanidis, učitel Základní umělecké školy ve Studence.

Janis Masmanidis, realizátor galerie: “S tím, že se mi sešly nějaké podklady, se kterýma jsem se snažili nějak popasovat. Ale bylo to dost problematické, protože byly hodně rastrované a podobně, takže to nešlo ani počítačově dát dohromady. Proto jsem se rozhodli po dohodě o překreslení těchto portrétů.”

Galerii osobností si lze volně prohlédnout během otevírací doby Návštěvnického centra a také na webu. V plánu je i její další rozšíření.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy