Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Stolní tenisté uvedli osobnosti do síně slávy, v hale je připomíná devět hvězd

Novojičínští stolní tenisté zahájili své účinkování v dalším ročníku I. ligy. Ještě před samotným utkáním ocenili osobnosti, které se podílely na rozvoji tohoto sportu ve městě. Do síně slávy uvedli devět jmen.

Halu stolního tenisu v Loučce nově zdobí devět hvězd se jmény hráčů, trenérů a funkcionářů, kteří se v minulosti výrazně zasloužili o rozvoj tohoto sportu v Novém Jičíně. Do síně slávy je současní představitelé klubu uvedli před zahájením nového ročníku I. ligy. Tři z nich in memoriam.

Tomáš Bezděk, předseda Klubu stolního tenisu Nový Jičín: “V minulém roce jsem koketoval s touto myšlenkou, abychom nějakým způsobem povzbudili i naše nejlepší hráče, trošku je motivovali, aby se také třeba jednou dostali do té naší Síně slávy se svou hvězdou.”
Roman Kratochvíl, osobnost síně slávy stolního tenisu: “Je to pro mně taková druhá manželka, tak bych to řekl. Žil jsem pro to celý život a dokázali jsme to, že v Novém Jičíně jsme se postupně přes ty třetí, druhé ligy dostali do té první ligy. Dotáhl jsem sem své syny a další hráče a udělali jsme velký výsledek, který je pro mně zadostiučiněním.”
Alois Vašek, osobnost síně slávy stolního tenisu: “Bral jsem to jako velice zásadní cestu ve svém životě, protože jsme tady měli velice dobrý sportovní kolektiv, měl určité cíle, za kterýma jsme šli. Samozřejmě jedna z mých velkých aktivit byla mládež, kterou jsem od začátku, když jsem tady začal působit v roce 1977 vedl, a vedl jsem děcka až do posledních chvil, kdy jsem s tím sportem skončil.”
VÍT KRAVČENKO, osobnost síně slávy stolního tenisu: “Ten rozměr je nejen sportovní, sociální, opravdu ten sport nám přinášel kontakty s lidmi, sdíleli jsme společně problém, starosti i radosti a je to prostě hrozně příjemné, Já teď ještě pořád hraju závodně, takže jsem rád, že se hýbu, a ten sport opravdu přináší jenom to dobré.”

Ocenění osobnostem stolního tenisu předával Stanislav Kopecký, a to nejen z pozice starosty města, ale především člena tohoto klubu.

Stanislav Kopecký (ANO), starosta Nového Jičína: “Velmi si vážím toho, že jsem mohl být u toho, kdy jsme od těch nejnižších okresních soutěží přes divizi, až do těch lig postupovali a dnes v současné chvíli oddíl stolního tenisu hraje nejen ty okresní a krajské soutěže, ale i druhou a první ligu. A ještě pikantní je, a to jsem si nikdy nedokázali představit, že za Nový Jičín nastupují již extraligoví hráči a hráči, kteří jsou v reprezentaci.”

Aktuálně tvoří A tým Nového Jičína například zkušený extraligový matador Tomáš Sadílek, taktéž bývalý extraligový hráč a reprezentant František Krčil a nebo kapitán domácí odchovanec Michal Kratochvíl. V prvním dvojkole I. ligy ukořistil tým slušných 5 bodů za jedno vítězství a remízu.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy