Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Baby a senior taxi v Novém Jičíně v prosinci končí, zájem o službu stagnuje

Baby a senior taxi v Novém Jičíně končí, je příliš drahé a využívá ho málo lidí. Město se službu několikrát snažilo zatraktivnit a snížit náklady na provoz. Ročně ale stále doplácí téměř tři čtvrtě milionu korun.

Městem dotované baby a senior taxi v Novém Jičíně skončí k 31. prosinci tohoto roku. O vypovězení smlouvy provozovateli služby společnosti Rosi logistic rozhodli na konci září radní, a to z důvodu jejího nevyužívání a velké ztrátovosti. Z rozpočtu města odchází ročně na její provoz 726 tisíc korun.

Stanislav Kopecký (ANO), starosta Nového Jičína: “Náklady na jeden kilometr jsou k dnešnímu dni více než 80 korun. V průměru tedy jedna jízda nás stojí 220 korun. Tuto službu dle statistik pravidelně používalo jen 70 seniorů. Co se týče maminek s dětmi, byla služba v letošním roce využita pouze 12 krát.”

Zájem o službu stagnuje i přesto, že se ji město snažilo zatraktivnit, například zrušením poplatků za registraci nebo rozšířením cílů jízd. Přičemž cena za jednu jízdu je 20 korun.

Daniela Susíková, vedoucí odboru sociálních věcí, MěÚ Nový Jičín: “Z celkového počtu zhruba čtyř a půl tisíce seniorů nad 65 let na území Nového Jičína bylo v letošním roce vydáno 319 průkazů baby a senior taxi. Z toho někteří senioři říkali, že tuto průkazku mají pouze pro strýčka příhodu, že ji pravidelně využívat nebudou.”
Stanislav Kopecký (ANO), starosta Nového Jičína: “Tato služba byla nedostatečně využívána a byla mimo nějakou rozumnou ekonomickou realitu.”

Podle vedení radnice mohou senioři využívat propracovanou síť městské hromadné dopravy, kterou mají zdarma, a v současné době se připravuje aktualizace jízdního řádu.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy