Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nový Jičín potřebuje domov pro desítky lidí s demencí, akutních žádostí je 156

V Novém Jičíně chybí kapacity v pobytovém zařízení pro starší lidi s demencí, kteří už nemohou zůstat v domácí péči. Město na situaci reaguje vyhlášením záměru prodeje pozemku pro výstavbu sociálního zařízení tohoto typu.

Zařízení se zvláštním režimem pro seniory s demencí je v Novém Jičíně v rámci provozu Domova Duha, jehož zřizovatelem je kraj. Kapacita je 95 osob. Podle informací sociálního odboru zdejší radnice je tu ale dalších 156 akutních žádostí o umístění lidí do takového zařízení. Město nyní vyhlašuje záměr prodeje pozemku v lokalitě Pod lipami právě pro výstavbu objektu pro tyto sociální účely.

Stanislav Kopecký (ANO), starosta Nového Jičína: “Zde by měl v budoucnu vyrůst dům pro seniory se zvláštním režimem. Město se tak snaží reagovat na skutečnost stárnoucí populace a to je zároveň spojeno s výrazným nárůstem počtu osob, které potřebují naši pomoc.”
Daniela Susíková, vedoucí odboru sociálních věcí, MěÚ Nový Jičín: “Určitě by to měla být služba, které je registrována podle zákona o sociálních službách. Důležitá je specifikace cílové skupiny tohoto potenciálního zařízení a důležité je také tu kapacitu zařízení stavět s ohledem na velikost území a potřebnost té dané skupiny.”

Dle demografických údajů z podkladů pro vznik komunitního plánu rozvoje sociálních služeb na Novojičínsku na léta 2020 až 2024, je v Novém Jičíně více než čtyři a půl tisíce lidí starších 65 let, tedy téměř 20 procent obyvatel.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy