Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

O baby a senior taxi není zájem, proto v prosinci končí

Baby a senior taxi v Novém Jičíně končí, je příliš drahé a využívá ho málo lidí. Město se službu několikrát snažilo zatraktivnit a snížit náklady na provoz. Ročně ale stále doplácí téměř tři čtvrtě milionu korun.

Městem dotované baby a senior taxi v Novém Jičíně skončí k 31. prosinci tohoto roku. O vypovězení smlouvy provozovateli služby společnosti Rosi logistic rozhodli na konci září radní, a to z důvodu jejího nevyužívání a velké ztrátovosti. Z rozpočtu města odchází ročně na její provoz 726 tisíc korun.

Stanislav Kopecký (ANO), starosta Nového Jičína: “Náklady na jeden kilometr jsou k dnešnímu dni více než 80 korun. V průměru tedy jedna jízda nás stojí 220 korun. Tuto službu dle statistik pravidelně používalo jen 70 seniorů. Co se týče maminek s dětmi, byla služba v letošním roce využita pouze 12 krát.”

Zájem o službu stagnuje i přesto, že se ji město snažilo zatraktivnit, například zrušením poplatků za registraci nebo rozšířením cílů jízd. Přičemž cena za jednu jízdu je pro uživatele 20 korun.

Daniela Susíková, vedoucí odboru sociálních věcí, MěÚ Nový Jičín: “Z celkového počtu zhruba čtyři a půl tisíců seniorů nad 65 let na území Nového Jičína bylo v letošním roce vydáno 319 průkazů baby a senior taxi. Z toho někteří senioři říkali, že tuto průkazku mají pouze pro strýčka příhodu, že ji pravidelně využívat nebudou. To se projevilo i na výsledné ceně za kilometr jízdy. Byly doby, kdy jsem se pohybovali i ve výši 180 až 200 korun za jeden kilometr jízdy.”
Stanislav Kopecký (ANO), starosta Nového Jičína: “Tato služba byla nedostatečně využívána a byla mimo nějakou rozumnou ekonomickou realitu.”

Jak zdůraznila vedoucí sociálního oboru, důvodem ukončení služby není nespokojenost s dopravní společností, která ji zajišťuje.

Daniela Susíková, vedoucí odboru sociálních věcí, MěÚ Nový Jičín: “Občané, kteří službu využívali na území Nového Jičína byli s touto službou velmi spokojeni. Také město bylo s externím dodavatelem, který byl vysoce profesionální a ochotným, spokojeno. Je pravdou, že za dva a půl roku působení jsme řešili pouze jedinou stížnost.”

Podle vedení radnice mohou senioři využívat propracovanou síť městské hromadné dopravy, kterou mají zdarma, a v současné době se připravuje aktualizace jízdního řádu.

Ztrátovostí služby baby a senior taxi se zabývala sociální komise města a zastupitelé v červnu vzali na vědomí zprávu o ekonomickém výsledku této služby.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy