Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Pacientům v nemocnicích umožní volit zvláštní seznam, v Novém Jičíně se zapsalo 10 osob

Své volební právo mohou uplatnit také lidé, kteří budou v termínu konání voleb hospitalizování ve zdravotnickém zařízení. Například v novojičínské nemocnici obvykle evidují zhruba desítku pacientů, kteří nechtějí nechat propadnout svůj hlas.

Nemocnice v Novém Jičíně spadá do volebního okrsku číslo 6. Odtud vyrazí členové komise s přenosnou volební schránkou do zdravotnického zařízení už v pátek v 15 hodin.

Renáta Kelnarová, vedoucí odboru správních agend, MěÚ Nový Jičín: “Mohou odvolit hospitalizovaní voliči, kteří jsou nahlášeni do zvláštního seznamu voličů. Tento zvláštní seznam voličů zapisuje ty voliče, kteří nemají trvalý pobyt v Novém Jičíně, který spadá přímo do volebního okrsku číslo šest, mají třeba trvalý pobyt jinde v Novém Jičíně nebo také v jiné obci, v jiném městě.”

Tento seznam se uzavřel 1. října. Obsahuje 10 jmen, což je dle vyjádření nemocnice obvyklý počet jako při každých volbách.

Eva Jalůvková, manažerka ošetřovatelské péče, Nemocnice AGEL Nový Jičín: “Většinou je to kolem těch deseti pacientů, jsou to většinou takoví ti stálí, kteří budou volit za jakýchkoliv podmínek a nenechají si volby utéct.”

Kromě toho mohou v nemocnici do přenosné urny odvolit hospitalizovaní lidé, kteří bydlištěm spadají do daného okrsku nebo si dopředu vyřídili voličský průkaz.

Stejně tak by mohl případně přímo v nemocnici odvolit zdravotnický personál.

Eva Jalůvková, manažerka ošetřovatelské péče, Nemocnice AGEL Nový Jičín: “Když je lékař, který slouží, což už se stává minimálně, že bude dva dny v kuse v práci, tak si musí vyřídit, jako každý jiný občan České republiky, volební průkaz. Ale myslím si, že v našem případě to tentokrát nebude a mohou jít klasicky k volbám všichni naši zaměstnanci.”

O návštěvu volebních komisařů můžou požádat také lidé, kteří jsou doma a nemohou ze závažných zdravotních důvodu do volební místnosti dorazit.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy