Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Snídani v Žilině provázelo žehnání dopravních prostředků

Sousedské snídaně jsou v místní části Žilině už zažitým společenským setkáním, které se osadní výbor snaží v teplejším období od jara do podzimu opakovat vždy každou třetí sobotu v měsíci.

Jaroslav Perútka (KDU-ČSL), předseda Osadního výboru Žilina: “Letos si myslím, že proběhly tři sousedské snídaně. Vždy, když nám to dovolil covid, tak jsme snídaně dělali. Ta poslední byla taková slavnostnější, protože jsme v Žilině poprvé žehnali dopravní prostředky.”

Požehnání dostali všichni, kdo k místnímu kostelu sv. Mikuláše přivezli svůj automobil, motorku, kolo nebo také invalidní vozík.

Jaroslav Perútka (KDU-ČSL), předseda Osadního výboru Žilina: “Přijeli lidé z daleka a byli překvapeni, co se tady děje, nevěděli nic o sousedských snídaních. Přijeli skoro náhodou a byli překvapeni, že otec Jakub jim požehnal i osobní auta.”

O nelehkých cestách se pak zpívalo i během samotného sousedského posezení pod přístřeškem. To ale bylo na několik měsíců poslední. Na další společnou snídani si musí místní a další příznivci počkat zřejmě do května příštího roku.

Nahlásit chybu


K tématu