Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nastane den, kdy v novojičínské nemocnici přivítají i zdravé

Novojičínská nemocnice připravuje Den prevence. Očekává o něj velký zájem, zejména proto, že lidé v poslední době v obavách z covidu často preventivní péči odkládali.

Po roční pauze připravuje novojičínská nemocnice opět Den prevence. Ten připadne na středu 20. října. Právě v době, kdy lidé mnohdy z obav z covidu pravidelnou prevenci zanedbali, očekávají v nemocnici o den věnovaný zdraví velký zájem.

Eva Jalůvková, manažerka ošetřovatelské péče, Nemocnice AGEL Nový Jičín: “Jak se říká, prevence je základ, a kde jinde tu prevenci vykonávat, než u nás v nemocnici, kde máme široké portfolio možností, jak preventivně podpořit a zasáhnout do toho zdravého organismu.” 
obyvatelé a návštěvníci Nového Jičína: 
“Já chodím velice pravidelně.”
“Určitě, je potřeba se starat o své zdraví.”
“Já už jsem byl asi před rokem, a měl jsem zvýšené hodnoty, tak leda by se teď snížily.”

Začátek Dne prevence je plánován na 13 hodinu, zdravotníci tu budou lidem k dispozici do půl páté odpoledne.

Eva Jalůvková, manažerka ošetřovatelské péče, Nemocnice AGEL Nový Jičín: “V průběhu celého dne se o vás budou starat sestřičky ze zdravotní školy, které vás odvedou na dané stanoviště, kde můžeme nabídnout například vyšetření z kapky krve, ať už na zjištění hladiny cholesterolu nebo krevní skupiny, dále změříme tlak, v rámci kožního vyšetření můžeme posoudit znaménka, zda jsou rizikové nebo nejsou.”

Tato a některá další vyšetření budou probíhat v prostorách interního pavilonu, přímo v ORL ambulanci budou moci zájemci konzultovat například potíže s chrapotem nebo i chrápáním.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy