Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Beskydské divadlo na třetí pokus zahajuje sezonu

Beskydské divadlo na třetí pokus zahajuje novou sezonu. Začne hrát v listopadu, a to i přesto, že uvnitř přístavy ještě probíhají stavební práce.

V březnu roku 2020 zastavila provoz Beskydského divadla vládní omezení v souvislosti s covidem, stejně tak vyšla naprázdno následující sezona. V květnu letošního roku zabránila možnému otevření rekonstrukce poškozené část přístavby. Stavební zásah si vynutila narušená statika stropních desek. I když práce pokračují, divadlo se chystá zvednout oponu.

Pavel Bártek, ředitel Beskydského divadla: “Skutečně rozjíždíme 1. listopadu představením pro skupinu B představením Bezruký Frantík Divadla Pod Palmovkou a pokračujeme představením pro skupinu A, představením Na Zlatém jezeře s význačným obsazením Simona Stašová a Ladislav Frej.”

Sezonu nastartuje také pražské divadlo Sklep, cimrmanovská Hospoda na Mýtince a dočkají se i příznivci skupiny Kryštof a dvakrát odkládané JenomPísničkaTour.

Za zdí velkého sálu, pochopitelně mimo termíny hraní, ale bude stále velmi rušno. Přímo v dotčeném prostoru stavebních prací se nachází kulisárny, kanceláře divadla a služební byt. Ocelová lana, která vyztuží poškozené stropní desky, bylo v první fázi prací nutné kotvit i skrze boční stěnu jeviště hlavního sálu.

Pavel Bártek, ředitel Beskydského divadla: “Byla tady snaha tuto část rekonstrukce uzavřít co nejrychleji, abychom mohli divákům co nejrychleji nabídnout provoz alespoň ve velkém sále divadla. Takže kromě toho, že se stavebně podařilo tuto první etapu dokončit, a my můžeme hrát, tak také doufáme, že epidemiologická situace nám to dovolí, protože je to vlastně už třetí rozjezd divadelní sezony, který vlastně chystáme. Všichni se na to těšíme, protože naše práce by zase měla dostat nějaký smysl a řád.”

Divadelní soubory ale budou muset ještě na čas počítat s provizorními podmínkami, kulisy bude nutné stěhovat přes vrátnici nebo divácký vstup směrem od kavárny Múza. A také šatny budou fungovat v nouzovém režimu.

Pavel Bártek, ředitel Beskydského divadla: “My teď všichni, co pracuje v divadle, sedíme v divadelních šatnách, akorát jsem vystěhovali líčící stolky, ty jaksi ke své práci nepotřebujeme. Ale přece jen se dalo vyčlenit část prostor, aby nutná potřeba šaten pro herce byla zajištěna. Divadla, která přijedou, tak už jsou s tím dopředu seznámeny.”

Náročná představení, opery a muzikály, divadlo plánuje na dobu po dokončení rekonstrukce.

To nejdůležitější je teď podle ředitele divadla obnovit abonentní skupiny pro pravidelné návštěvníky.

Pavel Bártek, ředitel Beskydského divadla: “Už proto, že mnozí z nich nám zůstali věrni i bez toho, že bychom hráli. Nechali si svá místa, své abonentky a věřili, že odehrajeme to, co jim dlužíme.”

V prosinci dostanou na jevišti divadla prostor také novojičínští umělci, například Sextet + klavírista Tomáš Kačo a nechybí ani pozvání na Vánoční koncert žáků základní umělecké školy.

Nahlásit chybu


K tématu
Jiří Červinka - pracoviště MSK
Bravantice
od 29 400 do 33 600 Kč/měsíc

Detail

ASF jobs s.r.o. - pracoviště
Nový Jičín
od 11 760 do 15 288 Kč/měsíc

Detail

NOBUS PRINT s.r.o. - pracoviště Kopřivnice
Kopřivnice
od 10 000 Kč/měsíc

Detail