Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Do městské tržnice už shora neprší, plachta je opravená

Více než 10 let funguje městská tržnice Na valech, v letošním roce bylo nutné provést zásadnější opravu jejího plachtového zastřešení.

Václav Dobrozemský (ODS), 1. místostarosta Nového Jičína: “Původní architektonické dílo bylo koncipováno jako dvě na sobě nezávislé střechy, a mezi těmito dvěma částmi byl volný prostor. Přes ten prostor pršelo, v minulosti byl provizorně zaplachtován, nicméně vlivem dešťů, které byly v posledních letech byly poměrně enormní, docházelo l tomu, že na prodejce pršelo.”

V září bylo tedy membránové zastřešení opraveno a mezery byly zakryty. Na práce firma potřebovala zhruba 30 metrů čtverečních plachty.

Václav Dobrozemský (ODS), 1. místostarosta Nového Jičína: “S realizační firmou byl poměrně problém, odbor bytový, který je správcem tržnice, oslovil několik firem, s tím, že jen jediná byla ochotna toto realizovat. Proti původně plánovanému termínu tak proběhly práce asi o měsíc později. Celá akce stála 392 tisíc korun bez daně.”

Tržnici provozují technické služby města, které jednotlivé prodejní pulty pronajímají.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy