Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Muzeu Novojičínska se lidé učili, jak pátrat po předcích

S velkým ohlasem veřejnosti se setkal další ročník novojičínské Muzejní školy nejen pro seniory. Otevřít musela hned dva semináře. Na jedné z přednášek například účastníci získali návod, jak pátrat po předcích.

Muzejní škola nejen pro seniory začala v Novém Jičíně svůj další ročník, a to velmi úspěšně. Přes narušení chodu v uplynulém období se do ní vrátili věrní posluchači a přišli i nováčci. Otevřeny jsou současně dva semináře.

Eva Sulovská, Muzeum Novojičínska: “Během dvou dnů se naplnila kapacita dopolední i odpolední školy. Máme za sebou tři přednášky a dneska nás čeká přednáška o genealogii.”
Martin Pytr, genealog: ”Genealogie, česky rodopis, když to řeknu laicky, tak je to o pátrat po předcích a sestavovat rodokmen.”
posluchači muzejní školy:
“Chodím sem velice ráda, je to pro mne přínosné a ta témata mě skutečně zajímají.”
“Zajímají mě spíše nejen ty fakta, ale jak žili, jak se chovali, jaké byly vazby mezi nimi. Ale je to těžké, protože se už člověk nemá koho zeptat.”

Martin Pytr se v případě svých předků dostal dokonce až do třicátých let 17. století. Při bádání doporučuje začít u nejstarších příbuzných.

Martin Pytr, genealog: “Zjistit informace v rodině od starších žijících pamětníků. Protože archivy počkají, ale nikdo vám tam neřekne, kdo je ten starší pán na té fotce.”

V dalších lekcích čeká posluchače třeba téma Nového Jičína na fotografiích před 100 lety nebo jaké výtvarné klenoty ukrývá depozitář muzea.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy