Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Hokejové naděje v Novém Jičíně odbourávaly největší slabinu

Talentovaní hráči z moravských hokejových klubů, kteří by se mohli ucházet o reprezentaci, absolvovali dovednostní kemp na novojičínském ledu. Přípravu zaměřili na největší slabinu - střelbu na bránu.

Novojičínský led hostil dovednostní soustředění pro mladé hokejisty reprezentačního výběru ve věku 15 a 16 let. Skills kemp pro talentované hráče z moravských klubů, jako jsou ostravské Vítkovice, Třinec, Havířov, Brno nebo Olomouc, trval tři dny.

Dominik Kafka, sekretář a sportovní manažer HK Nový Jičín: “Tady ty Skills kempy jsou novým projektem Českého hokejového svazu, jsou zaměřené na individuální schopnosti, dovednosti. Netrénuje se tu žádná taktika, vyloženě tady pilují střelbu, bruslení.”
Tomáš Pacina, hlavní skills kouč Českého hokeje: “Soustředíme se na dovednosti, na koncovku, na střelbu, což je naše jedna z největších slabin. V podstatě celé tři dny, šest tréninků je zaměřeno na tuto jednu dovednost a je to ve spolupráci s trenéry dovednostními a reprezentačními.”
Dominik Kafka, sekretář a sportovní manažer HK Nový Jičín: “Jsou tady světoví trenéři, jako pan Pacina, Přerost, Jakub Petr nebo Rostislav Vlach, takže opravdu trenérský štáb je tady kvalitní, a myslím, že klukům to v jejich rozvoji hodně pomůže.”

Získat pořádání Skills kempu do Nového Jičína s podařilo díky kontaktům místního klubu a také díky loňské rekonstrukci městské haly za více než 50 milionů korun.

Tomáš Pacina, hlavní skills kouč Českého hokeje: “Jsme velice spokojeni, je tady nová hala, je tady hlavně dobrý led, což je nejdůležitější.”

Tyto Skills kempy se v Novém Jičíně zopakují ještě dva, na konci listopadu a v polovině prosince.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy