Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nový Jičín koordinoval s občany jízdní řády městských elektrobusů

Cestující městskou hromadnou dopravou v Novém Jičíně čekají určité změny. Radnice připravuje aktualizaci jízdních řádů. Jedna z linek se například prodlouží až k obchodnímu centru v sousední obci.

Podle současných jízdních řádů se městské elektrobusy řídí v Novém Jičíně čtyři roky. Radnice přistoupila k jejich aktualizaci, vyjádřit se ke změním mohli i občané, teď v říjnu už na druhém veřejném projednání.

Ondřej Syrovátka (SZ), 2. místostarosta Nového Jičína: “Nejprve se uskutečnilo veřejné projednání v září, kde jsme naznačili základní změny. Následně vznikl dotazník. Sešlo se nám poměrně hodně odpovědí, skoro tři sta.”

Návrhy změn v jízdních řádech jsou zveřejněny na webu města. Často vyslovenou potřebou byla zastávka u obchodního centra, které stojí na území sousední obce.

Ondřej Syrovátka (SZ), 2. místostarosta Nového Jičína: “I z dotazníku vyplynulo, že asi nejpožadovanější změnou bylo doplnění zastávky, což už tedy není Nový Jičín, je to Šenov, ale je to kousíček.”

účastníci veřejného projednání: 
“Jako občana Kojetína mě zajímá samozřejmě, jestli děti budou stíhat autobus, aby se dostaly do školy a ze školy. A občané, kteří nevyužívají auto, jestli se dostanou do práce a zase zpět.”
“Bydlím na Hřbitovní, a budou tam jezdit jenom ráno a odpoledne, tak by mě zajímalo, jestli z 602 bude čekat ta 601 na lidi ze Hřbitovní, aby se dostali do nemocnice.”

Aktualizaci jízdních řádů zpracovává pro město krajský Koordinátor ODIS, který řeší i návaznost na příměstskou dopravu.

Martin Večeřa, vedoucí plánování dopravy, Koordinátor ODIS: “Dosud ty jízdní řády moc koordinovány nebyly a snažili jsme se tu koordinaci povýšit. Typickým příkladem je například relace z Loučky do centra Nového Jičína.”

Nové jízdní řády městských autobusů by měly vejít v platnost spolu s těmi celostátními 12. prosince.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy