Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Generál Laudon verboval Novojičínské do císařské armády

Laudonův dům v Novém Jičíně opět po čase ožil výjevem z dávné historie. Vojáci zde verbovali do císařské armády mladé rekruty. Společný program Návštěvnického centra a History klubu si užili školáci.

Generál Laudon si nad zájmem těchto mladých rekrutů z novojičínské Základní školy Tyršova mohl spokojeně mnout ruce. Ti ale ještě netušili, jak tvrdý výcvik je čeká.

Tajuplný Laudonův dům je oblíbený program Návštěvnického centra, které jej v říjnovém termínu uskutečnilo po dlouhé vynucené přestávce.

Hana Rolná, Návštěvnické centrum Nový Jičín - Město klobouků: “Děti prochází celý Laudonův dům od přízemí až po druhé patro, prochází expozicí klobouků i generála Laudona. V expozici klobouků se seznámí s výrobou a mohou si vytvořit svůj mini klobouček, v expozici Laudona plní vojenské úkoly.”

Také pro novojičínský History klub, který se na projektu podílí, to byla příjemná možnost objevit se opět na veřejnosti.

Hana Šmídová, vedoucí History klubu: “Jedná se o verbování nových vojáků do císařské armády, takže si tady děti ze školek a z prvního stupně škol budou plnit úkoly vojáků, budou pucovat boty, leštit šavle, jestli jsou schopni zvládnout povely. Vyzkouší si takový vojenský život vojáka v císařské armádě, respektive rekruta.”

Laudonův dům, už bez hrozby odvedení do armády, lze navštívit denně, včetně víkendů.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy