Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Dřevěný altán na Skalkách nahradila nová kopie

Amfiteátr Skalky letos zaznamenal stavební úpravu, kterou dnes ovšem postřehne málokterý výletník. Zcela nový je dřevěný altán. Původní, napadený dřevomorkou, město nechalo zbourat, a na místě stojí jeho kopie.

Do jak dávné historie spadá původní stavba dřevěného altánu v amfiteátru na Skalkách se nám zjistit nepodařilo. O jeho obnovení se v roce 2002 zasloužila zdejší organizace Českého svazu ochránců přírody díky podpoře Nadace Partnerství, a darovala jej městu.

Letos v létě ovšem stavbu nahradila její kopie.

Václav Dobrozemský (ODS), 1. místostarosta Nového Jičína: “Zhruba po devatenácti letech se zjistilo, že altán je v nevhodném stavu, napaden dřevomorkou, takže byl v polovině letošního roku odstraněn a na jeho místě v původním půdorysu postaven nový altán v hodnotě zhruba 300 tisíc korun.”

Město dále uvažuje, že štěrkový povrch uvnitř altánu ještě nahradí zámkovou dlažbou. Lidé tu mohou jen tak posedět, odehrávají se zde i aktivity různých organizovaných skupin, ale výjimkou nejsou ani svatby.

V příštím roce by měla revitalizace areálu pokračovat, opravena bude nezastřešená část pódia a nový bude asfaltový povrch před pódiem.

Václav Dobrozemský (ODS), 1. místostarosta Nového Jičína: “Vnímáme, že amfiteátr Skalky je navštěvovaná destinace. Samozřejmě spousta lidí, ať už v rámci výletů nebo na kulturní akce, které se zde odehrávají, přijíždějí vozidly. Vnímám, že parkovací plocha, která se nachází naproti mezi dvěma restauračními objekty, není vhodná. Město zahájilo projekční přípravu na vybudování parkoviště. Předpoklad realizace by měl být nejdříve v roce 2023.”

Součástí projektu by mělo být rovněž vybudování dvou autobusových zastávek a veřejného osvětlení.

Nahlásit chybu


K tématu