Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nový Jičín řešil distribuci zpravodaje, někde ho totiž lidé ve schránkách neměli

Informační zpravodaj, který vydává novojičínská radnice, dostávají občané města do svých schránek zdarma. Osadní výbor místní části Loučka ovšem registruje stížnosti obyvatel na špatné doručování. Distribucí se zabývalo vedení města.

Novojičínský zpravodaj, informátor o dění ve městě, vychází zhruba 25 let. Posledních asi deset let dostávají občané tento měsíčník do svých schránek zdarma. Nicméně objevují se stížnosti lidí, že zpravodaj do jejich domácností nedorazil. Nejčastěji se nespokojenost s distribucí ozývá z místní části Loučka.

Jaroslav Kotas (KSČM), předseda osadního výboru v Loučce: “My jsme tento problém s nedodáváním zpravodaje tady v Loučce zaznamenali od počátku letošního roku. Chodili nám zejména důchodci, kteří chodí i do klubu seniorů, a říkali, že nedostali zpravodaj. Byla doba, kdy tady na ulici Z korunou jsme vůbec nedostali ani jeden zpravodaj.”

Podnětem se město jako vydavatel zabývalo několikrát a samo podniklo i namátkové kontroly doručování.

Marie Machková, tisková mluvčí MěÚ Nový Jičín: “Tady bych chtěla říci, že jde o neadresné doručování a Česká pošta garantuje v těchto případech pouze 80 až 90 procentní doručenost. Navíc smlouvu s Českou poštou nemá město, ale tiskárna, která vysoutěžila zhotovení a tisk zpravodaje.”

Město se snažilo domluvit s Českou poštou, že by zpravodaje mohly být k dostání na její pobočce v Loučce, nicméně pošta nemůže mít cizí časopisy na svých pultech.

Radnice se občanům cestu k městskému periodiku snaží usnadnit tím, že je k dispozici v budovách úřadu a v Návštěvnickém centru. V elektronické podobě je na webu města.

Nahlásit chybu


K tématu
Jiří Červinka - pracoviště MSK
Bravantice
od 29 400 do 33 600 Kč/měsíc

Detail

ASF jobs s.r.o. - pracoviště
Nový Jičín
od 11 760 do 15 288 Kč/měsíc

Detail

Jiří Červinka - pracoviště MSK
Bravantice
od 29 400 do 33 600 Kč/měsíc

Detail