Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Návštěvnické centrum nabízí správné světlo a emoce

Dobré světlo, správná kompozice a především emoce. Nic z toho nepostrádají snímky profesionálního fotografa Jiřího Zerzoně, které lze do konce letošního roku vidět v galerii Návštěvnického centra.

Fotografii se Jiří Zerzoň věnuje 22 let jako profesionální fotograf na volné noze, s fotoaparátem si ale začal pohrávat dříve, už ve svých 17 letech. Věnuje se reportážní fotografii, portrétům a také, jako Ostravák, průmyslové fotografii. Výstava v Návštěvnickém centru je průřezem jeho práce od roku 2000 až do teď.

Jiří Zerzoň, fotograf: “Tady na výstavě není taková ta klasická reportážní fotografie, tady je spíše takový subjektivní dokument. Tady za mnou jdou vidět fotky z romských osad na Slovensku, které jsem fotil před nějakými deseti lety. Jsou tu věci, které jsem fotil pro noviny, časopisy, jsou tu mimo jiné i fotky z mých cest a průmyslová fotografie v té první části. A jsou tam fotky z průmyslových podniků z Ostravska.”
Jiří Zerzoň, fotograf: “Když fotím ve fabrice, tak to fotím lidi, zajímavé momenty, ale tady na výstavě jsem chtěl ukázat takové jemnější detaily z té výroby, kterých si člověk na první pohled nevšimne. Tam ta první fotografie to je detail obrovského kotle, který má na výšku asi čtyři pět metrů. Tady vidíte velké žluté trojúhelníky, to jsou schody, po kterých ti pracovníci chodí a upravují velké průmyslové komponenty.”

Dokonalá fotografie podle Jiřího Zerzoně potřebuje především dobré světlo, správnou kompozici a nesmí postrádat emoce.

Jiří Zerzoň, fotograf: “Tady vidíme ředitele firmy, která vyrábí outdoorové bundy. Fotka byla focena v roce 2017 pro časopis Forbes. Zajímavostí je, že venku nepršelo, ale kolega redaktor stál vedle na štaflích a shora jsme pana ředitele polévali vodou z konve.”

V roce 2018 vznikla třeba série těchto čtyř fotografií ze Srí Lanky. Jeden snímek například zachycuje detail z cesty vlakem.

Jiří Zerzoň, fotograf: “Tady mě zaujala ta úžasná světelná a barevná atmosféra toho vagónu.”

Fotografie Jiřího Zerzoně budou v Návštěvnickém centru k vidění až do konce letošního roku, tedy do 31. prosince.

Nahlásit chybu


K tématu
VaKo stavební s.r.o. - Kopřivnice
Kopřivnice
od 33 000 do 42 000 Kč/měsíc

Detail

ASB SQUASH s.r.o. - Nový Jičín a stavby prováděné společností
Nový Jičín
od 28 000 do 32 000 Kč/měsíc

Detail

Ministerstvo obrany - Vojenské zařízení 5512
Hostašovice
od 20 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail