Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Novojičínský participativní rozpočet podpořil koše na discgolf, jsou na čtyřech místech

V různých částech Nového Jičína se nově objevily koše na discgolf. Radnice tak plní vítězný projekt letošního participativního rozpočtu. Ten dává prostor občanům, aby si sami rozhodli, co ve městě realizovat.

Nový Jičín letos čtvrtým rokem umožnil občanům rozhodnout, do čeho ve městě investovat 200 tisíc korun - tedy jak využít částku přidělenou pro tzv. participativní rozpočet. Do finále postoupily dva ze šesti návrhů. Do života se před koncem roku podařilo uvést projekt za 59 tisíc korun, který předložil místní discgolfový klub.

Lucie Hrdličková, koordinátorka Zdravého města Nový Jičín: “Předmětem toho projektu bylo vybudování čtyř discgolfových arén, které umožňují komukoliv si discgolf vyzkoušet. Půjčit si disky mohou i v Návštěvnickém centru.”

Individuální koše na discgolf, které mají zlepšit dostupnost tohoto sportu ve více lokalitách, jsou například za základními školami na ulici Komenská nebo u sídliště Loučka.

Druhý úspěšný projekt, Novojičínské houpačky, které mají být umístěny v krajině s krásným výhledem, zatím realizován nebyly.

Ondřej Syrovátka (SZ), 2. místostarosta Nového Jičína: “Protože se ještě hledá vhodné místo i ve spolupráci s odborem životního prostředí a krajským úřadem, protože ty lokality se některé nachází v okolí Svince, kde je přírodní rezervace.”

Participativní rozpočet vyhlásí Zdravé město i v příštím roce, tentokrát s navýšenou částku, tedy 400 tisíc korun.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy