Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Svůj vánoční stromeček má na náměstí každá mateřinka

Vysoký smrk není jediným vánočním stromem, který je letos na novojičínském náměstí. Svůj stromeček má v centru každá mateřská škola. Děti je postupně přicházejí zdobit dekoracemi, které samy vytvořily.

Malý les dvanácti jehličnanů oživuje náměstí, které zůstalo bez adventního jarmarku prázdné. Stromečky si postupně přicházely nazdobit děti z novojičínských mateřských škol, kterých je celkem 11 pracovišť, a které připravily vlastní originální dekorace.

Jana Palacká, vedoucí učitelka MŠ Loučka: ”Tvoření bylo bezvadné, děti byly super, kreativní. Využili jsme všechno to, co ve školce máme, PET vršky, tvořili jsme i v keramice, použili jsme provázky, použili jsme různé špachtličky a na zvonečky dokonce kelímky, které nám zůstávají ze svačinky. Nazdobili jsme i ty.”
děti MŠ Loučka: “Já jsem vyrobila zvoneček. Já hvězdičku. Vyrobila jsem si zvoneček.”
Jana Palacká, vedoucí učitelka MŠ Loučka: “Snažíme se to užít v klidu, takže si pouštíme koledy, tvoříme, hrajeme si a hlavně si povídáme o těch tradicích. Je důležité ty tradice zachovat, aby děti věděly, jak to chodí, nejen nákupy, ale co to vůbec Vánoce znamenají, co znamená advent a všechny ty zvyky kolem.”
Edita Štecová, vedoucí učitelka MŠ Jiráskova: “Připravili jsme šišky, které jsme potřpytili, dali jsme jim pěkné mašličky, řetěz, všechno jsme vyráběly z materiálů, které se nerozpadnou, které vydrží, aby ten stromeček vydržel dlouho pěkný. Děti prožívají vánoční čas velice hezky, moc se na to všechno těší, snažím se jim to udělat pěkné, aby měly velký zážitek z Vánoc i ve školce.”

Jak v úvodu zaznělo, na náměstí je malých stromků 12, na ten poslední si může pověsit svou ozdobu kdokoliv, je určený veřejnosti.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy