Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Začala Tříkrálová sbírka, včetně koledníků, kteří už vyšli do ulic

Začala Tříkrálová sbírka. Stejně jako minulý rok je připravena pro virtuální prostředí. Po roční pauze bude mít ale i svou tradiční podobu, do ulic už vyrazili také koledníci.

S novým rokem začala i Tříkrálová sbírka, potrvá do 16. ledna. Hned v prvních dnech v některých lokalitách města vyrazili do ulic i koledníci.

Markéta Brožová, koordinátor Tříkrálové sbírky, Charita Nový Jičín: “Jsme moc rádi, že se to letos podařilo zorganizovat tak, že skupinky jsou připravené, ne tedy pro všechny ulice města, protože někteří koledníci vyjádřili nějaké obavy, aby nebyli zdrojem nějaké nákazy, a nechtějí své úseky projít. I na tyto případy jsme připraveni, máme ve městě několik statických pokladniček.”

Kasičku lidé najdou například v Návštěvnickém centru na Masarykově náměstí, v místní části Žilina v prodejně potravin a v charitním domě. Z loňského roku zůstává zachována i virtuální pokladnička.

Markéta Brožová, koordinátor Tříkrálové sbírky, Charita Nový Jičín: “Tříkrálová sbírka probíhá v té terénní podobě do 16. ledna. Až do konce ledna je možné přispívat přes převodní příkazy nebo web trikralovasbirka.cz, kde je rozcestník, který lidi navede na jednotlivé oblastní charity.”

Hlavním termínem, kdy do ulic vyrazí tříkráloví koledníci, bude přímo 6. leden a následující víkend. Pokud by někdo měl zájem a chtěl by se na chvíli stát králem, může se ještě stále ozvat koordinátorce sbírky.

Markéta Brožová, koordinátor Tříkrálové sbírky, Charita Nový Jičín: “Budeme moc rádi, protože koledníčků je vždycky nedostatek, určitě budeme rádi za jakoukoliv novou skupinku, která třeba projde i ty kouty města, kam už se roky nikdo nedostal.”

V loňském roce se díky štědrosti lidí podařilo v této celonárodní sbírce pro novojičínskou charitu vybrat zhruba půl milionu korun. 35 procent této částky šlo na republikové projekty, 65 procent pomohlo místním lidem, například charitní fond humanitární pomoci podpořil rodinu, která přišla o domov a potřebovala vybavit novou domácnost. V několika případech putovaly peníze na nákup drahých dioptrických brýlí v pro děti se složitými očními vadami. Fond kroužky zase pomohl několika desítkám děti zaplatit jejich volnočasovou aktivitu. Hlavním záměrem letošního roku je, kromě této klasické pomoci, pořízení automobilu pro terénní sociální službu charity.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy