Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V novojičínské nemocnici se jako první v roce 2022 narodila Laura

Prvním novojičínským občánkem narozeným v roce 2022 v místní porodnici je dívka Laura. Na svět přišla hned 1. ledna před půl třetí ráno.

V novojičínské nemocnici proběhl první letošní porod hned 1. ledna, ve 2 hodiny 27 minut se zde narodila Laura jako první miminko maminky Dominiky Pohořelské z Nového Jičína. Holčička vážila 3 410 gramů a měřila 49 centimetrů.

Ondřej Novák, vedoucí lékař porodních sálů, Nemocnice AGEL Nový Jičín: “Narodila se zdravá holčička, porod byl normální, bez komplikací, všechno je v pořádku a paní už se může pomalu chystat domů.”

Mamince malé Laury přišli gratulovat zástupci nemocnice a tradičně také starosta města. Od nemocnice dostala Dominika Pohořelská pro miminko například monitor dechu, pozorností města byly dárkové poukazy a příspěvek na zlaté náušnice.

Stanislav Kopecký (ANO), starosta Nového Jičína: “Měl jsem tu čest přivítat první narozené dítě v Novém Jičíně. Popřál bych dívce štěstí, zdraví, lásky a samozřejmě mamince vše nejlepší do nového roku a především, aby tu roli rodiče úspěšně zvládla. Určitě se s maminkou a miminkem potkáme na vítání občánků a později v organizacích, které zřizuje město, to je v mateřské a základní škole.”

Co se týče statistik porodního oddělení této nemocnice za rok 2021, na svět zde přivedli celkem 646 dětí. Přičemž chlapci a děvčata byli naprosto v rovnováze. Nejčastější jména byla Viktorka, Julie, Eliška, Jakub, Matyáš a Jan.

Ondřej Novák, vedoucí lékař porodních sálů, Nemocnice AGEL Nový Jičín: “Naše porodnice prošla rekonstrukcí porodních sálů před dvěma lety s tím, že samozřejmě bychom byli rádi, kdyby ty rekonstrukce dále pokračovaly, protože porodnice je ve staré budově. Ale zase můžeme nabídnout rodinný a individuální přístup, který si dnes rodičky cení.”
Eva Opletalová, vedoucí lékařka novor. odd., Nemocnice AGEL Nový Jičín: “Jsme novorozenecký specialista, to je ten odborný garant, který zajišťuje, že maminky, které k nám přijdou, se mohou spolehnout, že dostanou tu nejvyšší, tu špičkovou úroveň péče o novorozence. Nabízíme maminkám ten standard a ten základ, který nabízí všude v České republice, ale na rozdíl od toho ostatních malých porodnice, které nemají návaznost v té péči, tak tady v Novém Jičíně je taková úroveň, kterou nemají ani některé pražské porodnice. Protože k miminku, pokud je tam nějaký problém, tu může přijít specialista, přichází ortoped, urolog, kožní lékař a další. Prostě to širší zázemí a nemocniční propojení je tu opravdu špičkové.”

Novorozenecké oddělení disponuje monitory dechu v dětských postýlkách, které maminkám půjčuje i domů, nebo speciálním novorozeneckým resuscitátorem, přístrojem, který například předčasně narozeným dětem pomáhá při potížích s dechem a dalších komplikacích.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy