Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V novojičínské nemocnici se jako první v roce 2022 narodila Laura

Nový Jičín |

Prvním novojičínským občánkem narozeným v roce 2022 v místní porodnici je dívka Laura. Na svět přišla hned 1. ledna před půl třetí ráno.

V novojičínské nemocnici proběhl první letošní porod hned 1. ledna, ve 2 hodiny 27 minut se zde narodila Laura jako první miminko maminky Dominiky Pohořelské z Nového Jičína. Holčička vážila 3 410 gramů a měřila 49 centimetrů.

Ondřej Novák, vedoucí lékař porodních sálů, Nemocnice AGEL Nový Jičín: “Narodila se zdravá holčička, porod byl normální, bez komplikací, všechno je v pořádku a paní už se může pomalu chystat domů.”

Mamince malé Laury přišli gratulovat zástupci nemocnice a tradičně také starosta města. Od nemocnice dostala Dominika Pohořelská pro miminko například monitor dechu, pozorností města byly dárkové poukazy a příspěvek na zlaté náušnice.

Stanislav Kopecký (ANO), starosta Nového Jičína: “Měl jsem tu čest přivítat první narozené dítě v Novém Jičíně. Popřál bych dívce štěstí, zdraví, lásky a samozřejmě mamince vše nejlepší do nového roku a především, aby tu roli rodiče úspěšně zvládla. Určitě se s maminkou a miminkem potkáme na vítání občánků a později v organizacích, které zřizuje město, to je v mateřské a základní škole.”

Co se týče statistik porodního oddělení této nemocnice za rok 2021, na svět zde přivedli celkem 646 dětí. Přičemž chlapci a děvčata byli naprosto v rovnováze. Nejčastější jména byla Viktorka, Julie, Eliška, Jakub, Matyáš a Jan.

Ondřej Novák, vedoucí lékař porodních sálů, Nemocnice AGEL Nový Jičín: “Naše porodnice prošla rekonstrukcí porodních sálů před dvěma lety s tím, že samozřejmě bychom byli rádi, kdyby ty rekonstrukce dále pokračovaly, protože porodnice je ve staré budově. Ale zase můžeme nabídnout rodinný a individuální přístup, který si dnes rodičky cení.”
Eva Opletalová, vedoucí lékařka novor. odd., Nemocnice AGEL Nový Jičín: “Jsme novorozenecký specialista, to je ten odborný garant, který zajišťuje, že maminky, které k nám přijdou, se mohou spolehnout, že dostanou tu nejvyšší, tu špičkovou úroveň péče o novorozence. Nabízíme maminkám ten standard a ten základ, který nabízí všude v České republice, ale na rozdíl od toho ostatních malých porodnice, které nemají návaznost v té péči, tak tady v Novém Jičíně je taková úroveň, kterou nemají ani některé pražské porodnice. Protože k miminku, pokud je tam nějaký problém, tu může přijít specialista, přichází ortoped, urolog, kožní lékař a další. Prostě to širší zázemí a nemocniční propojení je tu opravdu špičkové.”

Novorozenecké oddělení disponuje monitory dechu v dětských postýlkách, které maminkám půjčuje i domů, nebo speciálním novorozeneckým resuscitátorem, přístrojem, který například předčasně narozeným dětem pomáhá při potížích s dechem a dalších komplikacích.

Nahlásit chybu


K tématu

Nemocnice Karviná-Ráj chystá pro veřejnost Rodinný meeting na Lodičkách

9. září 2023 12:05 | Karviná | Monika Danková

Nemocnice Karviná-Ráj chystají pro širokou veřejnost 14. září od 14 do 18 hodin velkou akci na Lodičkách. Zvány jsou celé rodiny, od nejstarší generace po nejmladší.

Město ocenilo ty, kteří darem své krve pomáhají uzdravovat

29. května 2023 10:20 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

Novojičínská radnice ocenila dárce krve. Poděkovala jim za jejich ochotu vzácnou tekutinu věnovat pravidelně a pomáhat tak uzdravovat a zachraňovat životy.

Nový Jičín podruhé získal prestižní cenu hejtmana

22. května 2023 6:24 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

Nový Jičín získal prestižní cenu za společenskou odpovědnost. Toto ocenění uděluje hejtman Moravskoslezského kraje za široké spektrum kritérií, týkají se fungování městského úřadu směrem k občanům i k zaměstnancům.


Technická závada při nabíjení elektrokoloběžky způsobila požár bytu v Příboře, pět osob zraněno

Včera 19:44 | Celý MS kraj | Lukáš Zavadil

V Příboře v úterý odpoledne hořelo v bytě v 7. nadzemním podlaží bytového domu. Bylo nutné evakuovat jeho obyvatele, což započali policisté, kteří dorazili jako první. Dům muselo opustit celkem 16 osob. Jeden člověk byl odnesen pomocí transportní plachty. Zranilo se celkem pět lidí.

Na hrobu ve Vítkovicích si ustlal bezdomovec. Návštěvníci hřbitova na něj zavolali strážníky

Včera 10:11 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka

Tak to tady ještě nebylo. Ostravští strážníci museli řešit velmi neobvyklou situaci, kdy je vyděšená seniorka přivolal na hřbitov, že jí na hrobě spí nějaký muž. Ukázalo se, že jde bezdomovce, kterého zmohl alkohol.

Hasiči SDH Karviná-Ráj oslavili na Lodičkách 100 let

Sbor dobrovolných hasičů z Karviné-Ráje uspořádal na Lodičkách slavnost ke 100. výročí založení sboru. Nechyběla ukázka českých i polských hasičských sborů, mše s požehnáním a také vyznamenání zasloužilých hasičů.

Rybáři z Frýdlantu pořádali na řece Ostravici závody Beskydský pstruh

Rybáři z Frýdlantu nad Ostravicí pořádali závody Beskydský pstruh. Do soutěže se zapojilo 26 lovců.

Most v Polance nad Odrou je opět průjezdný, součástí stavby je i cyklostezka

20. května 2024 12:35 | Ostrava-město | Lukáš Zavadil

Po dlouhých 14 měsících uzavírky je most přes řeku Odru v Polance od pondělí 20. května opět průjezdný. Zrekonstruovaný most nyní slouží řidičům, cyklistům i chodcům, součástí mostu je smíšená cyklostezka, kterou vybudovalo město Ostrava. Během rekonstrukce pomáhali i potápěči, kteří za pomoci uhlíkových elektrod odstraňovali základy středového pilíře původního mostu.

Na I/68 nedaleko slovenských hranic havarovaly dva kamiony a pět osobních vozidel

20. května 2024 16:05 | Celý MS kraj | Lukáš Zavadil

Na silnici I/68 u obce Bystřice mezi Třincem a Jablunkovem v pondělí odpoledne havarovaly dva kamiony a pět osobních vozidel. Na místě zasahují složky IZS, hlášena je jedna zraněná osoba. Silnice ve směru na Slovensko musela být uzavřena.

Tanec Fokus ve větším formátu obsadil zimní stadion

Skvělá atmosféra provázela letošní 9. ročník akce Tanec Fokus, která se poprvé konala v prostorách zimního stadionu. Na ploše se předvedla více než tisícovka tanečníků v celkem 85 choreografiích nejrůznějších tanečních stylů. To vše probíhalo pod dohledem téměř 1 500 diváků.

Policejní vyjednavač učil zdravotníky Karvinské hornické nemocnice reagovat na útočníka

20. května 2024 17:05 | Karviná | Monika Danková | Regionální zprávy POLAR

90 zdravotníků Karvinské hornické nemocnice prošlo speciálními kurzy, které je učí, jak reagovat na aktivního útočníka. Nové dovednosti získali pod vedením zkušeného policejního vyjednavače z pražské policejní speciální pořádkové jednotky.

V Havířově-Šumbarku bylo poškozeno plynové potrubí, policisté a hasiči evakuovali desítky lidí

20. května 2024 13:27 | Havířov | Lukáš Zavadil

Pět jednotek hasičů a další složky IZS zasahují v Havířově-Šumbarku. Mělo tam dojít k poškození středotlakého plynového potrubí. Příčina zatím není jasná. Lidé by měli dbát pokynů policistů.

Ve Frýdku-Místku se udržuje na 170 hektarů travnatých ploch

Jarní počasí letos přišlo o něco dřív než loni. Díky tomu vyjely do ulic Frýdku-Místku také dříve sekačky na trávu. Pravidelné kosení je opět v plném proudu. Pracovníci technických služeb v průběhu sezóny udržují na 170 hektarů travnatých ploch.

Další čestné hroby v Novém Jičíně jsou v péči restaurátorů

Začala druhá etapa sanace čestných hrobů na novojičínském hřbitově. Restaurátorská firma obnoví náhrobky rodin, které v minulosti významně zasáhly do rozvoje města. Mnohé z hrobů jsou zdařilými uměleckými díly.

Senioři na přednášce rozplétali záludnosti sociálních sítí

20. května 2024 8:10 | Nový Jičín | Petra Dorazilová | Novojičínský expres

Zorientovat se v nárůstu informací, které nás atakují prostřednictvím sociálních sítí. To je cíl přednášek, které se konají v novojičínské městské knihovně. Zacíleny jsou na seniory. Pomohly jim například rozklíčovat, jak se tyto informace šíří.

Kopřivnický Motýlek v nové přístavbě “roztáhne křídla”, získal místnosti pro speciální terapie

20. května 2024 8:00 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

Budova Základní a mateřské školy Motýlek v Kopřivnici je díky rekonstrukci a přístavbě modernější a prostornější. Pro žáky se speciálními potřebami tu přibyly nové prostory pro výuku a terapie. Investici ve výši 26 milionů korun zaplatil Moravskoslezský kraj.

Světlo a kořeny novojičínského rodáka na Staré poště

19. května 2024 8:03 | Nový Jičín | Petra Dorazilová | Novojičínský expres

Stará pošta nabízí v květnu výstavu všestranného výtvarníka, novojičínského rodáka, Antonína Gavlase. Její název “Kořeny světla” odkazuje na jeho rodiště a na hlavní princip jeho tvorby.

BEZ KOMENTÁŘE: Školní slavnost představila pestrý život nejen na zahradě

18. května 2024 14:31 | Studénka | Jan Plášil | Novojičínský expres

Letošní ročník této jarní akce škola pojmenovala trefně Život v zahradě. Lidé mohli na různých stanovištích poznávat třeba podle listů stromy nebo bylinky. Zahradní slavnost měla i charitativní podtext - konala se na podporu bývalého žáka školy, dnes šestnáctiletého Bena.

Skatepark už má své fandy, teď v květnu byl otevřen i se slávou

18. května 2024 7:53 | Nový Jičín | Petra Dorazilová | Novojičínský expres

Skatepark u letního stadionu byl stavebně dokončen loni v listopadu, na slavnostní otevření si počkal na příznivé podmínky teď do května. Sportoviště je volně přístupné, součástí je i bikepark.

V novojičínské nemocnici se jako první v roce 2022 narodila Laura
Vydáno 7. ledna 2022 9:20, Nový Jičín, Petra Dorazilová
Prvním novojičínským občánkem narozeným v roce 2022 v místní porodnici je dívka Laura. Na svět přišla hned 1. ledna před půl třetí ráno.

V novojičínské nemocnici proběhl první letošní porod hned 1. ledna, ve 2 hodiny 27 minut se zde narodila Laura jako první miminko maminky Dominiky Pohořelské z Nového Jičína. Holčička vážila 3 410 gramů a měřila 49 centimetrů.

Ondřej Novák, vedoucí lékař porodních sálů, Nemocnice AGEL Nový Jičín: “Narodila se zdravá holčička, porod byl normální, bez komplikací, všechno je v pořádku a paní už se může pomalu chystat domů.”

Mamince malé Laury přišli gratulovat zástupci nemocnice a tradičně také starosta města. Od nemocnice dostala Dominika Pohořelská pro miminko například monitor dechu, pozorností města byly dárkové poukazy a příspěvek na zlaté náušnice.

Stanislav Kopecký (ANO), starosta Nového Jičína: “Měl jsem tu čest přivítat první narozené dítě v Novém Jičíně. Popřál bych dívce štěstí, zdraví, lásky a samozřejmě mamince vše nejlepší do nového roku a především, aby tu roli rodiče úspěšně zvládla. Určitě se s maminkou a miminkem potkáme na vítání občánků a později v organizacích, které zřizuje město, to je v mateřské a základní škole.”

Co se týče statistik porodního oddělení této nemocnice za rok 2021, na svět zde přivedli celkem 646 dětí. Přičemž chlapci a děvčata byli naprosto v rovnováze. Nejčastější jména byla Viktorka, Julie, Eliška, Jakub, Matyáš a Jan.

Ondřej Novák, vedoucí lékař porodních sálů, Nemocnice AGEL Nový Jičín: “Naše porodnice prošla rekonstrukcí porodních sálů před dvěma lety s tím, že samozřejmě bychom byli rádi, kdyby ty rekonstrukce dále pokračovaly, protože porodnice je ve staré budově. Ale zase můžeme nabídnout rodinný a individuální přístup, který si dnes rodičky cení.”
Eva Opletalová, vedoucí lékařka novor. odd., Nemocnice AGEL Nový Jičín: “Jsme novorozenecký specialista, to je ten odborný garant, který zajišťuje, že maminky, které k nám přijdou, se mohou spolehnout, že dostanou tu nejvyšší, tu špičkovou úroveň péče o novorozence. Nabízíme maminkám ten standard a ten základ, který nabízí všude v České republice, ale na rozdíl od toho ostatních malých porodnice, které nemají návaznost v té péči, tak tady v Novém Jičíně je taková úroveň, kterou nemají ani některé pražské porodnice. Protože k miminku, pokud je tam nějaký problém, tu může přijít specialista, přichází ortoped, urolog, kožní lékař a další. Prostě to širší zázemí a nemocniční propojení je tu opravdu špičkové.”

Novorozenecké oddělení disponuje monitory dechu v dětských postýlkách, které maminkám půjčuje i domů, nebo speciálním novorozeneckým resuscitátorem, přístrojem, který například předčasně narozeným dětem pomáhá při potížích s dechem a dalších komplikacích.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/novojicinsko/novy-jicin/11000029272/v-novojicinske-nemocnici-se-jako-prvni-v-roce-2022-narodila-laura