Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Divadlo zaplnili tanečníci, muzikanti i výtvarníci z umělecké školy

Vystoupení v Beskydském divadle je pro základní uměleckou školu možností, jak během jednoho programu představit všechny své obory. Tato příležitost se ji nyní naskytla před Vánoci - a bylo to po dlouhých dvou letech.

Po dvouleté pauze si na prknech Beskydského divadla znovu zahráli, zazpívali a zatančili žáci zdejší základní umělecké školy. Vánoční koncert byl příležitostí, aby se před publikem předvedly všechny tři obory této školy.

Ilona Rudelová, zástupkyně ředitele ZUŠ Nový Jičín: “Představí se za hudební obor žákovský orchestr, soubor bicích nástrojů, jazz trio, sólistka na cimbál. Pak se bude prezentovat výtvarný obor a samozřejmě choreografie tanečního oboru."

Výtvarníci vytvořili videoprojekci svých prací, tanečníci se prezentovali v sedmi vystoupeních.

Ilona Rudelová, zástupkyně ředitele ZUŠ Nový Jičín: “Jsou to choreografie laděné na tu romantickou notu, nejsou typicky vánoční, ale souvisí to se zimou, s tímto obdobím a s takovou tou romantickou náladou.”
Julie Cihlářová, taneční obor ZUŠ: “Připravili jsme baletní vystoupení na písničku Zafúkané”
Gabriela Chalasová, taneční obor ZUŠ: “Paní učitelka říkala, že to bude náročnější, ale že to zvládneme, že nám věří.”

Bubeníci kromě klasických bicí zapojili do svého vystoupení další nástroje.

Adrian Ševeček, učitel ZUŠ Nový Jičín: “Jsou tam perkuse dohromady s bicí soupravou, jsou tam latinskoamerické perkuse, kravské zvonce, shakery, chrastítka a takové věci, tak si myslím, že to bude zvukově pestré.”
Adrian Ševeček, učitel ZUŠ Nový Jičín: “Bylo to inspirováno knížkou Henryka Sienkiewicze Pouští a pralesem, tak jsem si udělali takové téma. Jsou tam slyšet původní rytmy z těch zemí, kde se ty oblasti nacházejí, takže je to takový celosvětový mix, dá se říct.”

Koncert před vyprodaným publikem zakončily společně zpívané koled. Už na počátku prosince připravila základní umělecká škola v divadle jeden menší program, během kterého se představili sóloví hráči na hudební nástroje.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy