Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Tělovýchovná jednota Nový Jičín má v rozpočtu dvoumilionovou díru

Více než 2 miliony korun chybí letos na provoz Tělovýchovné jednotě Nový Jičín. Důvodem je skokový nárůst energií, a také absence dotací z Národní sportovní agentury. Pomoc hledá v rozpočtu města.

Tělovýchovná jednota má ve svém majetku v Novém Jičíně fotbalový stadion, halu ABC, tenisové kurty a další sportoviště. Jejich provoz a údržba vychází ročně na zhruba 11 milionů korun. Na startu letošního roku už ale organizace ví, že ji v rozpočtu chybí více než dva miliony. Příčin výpadku je několik.

Jiří Hrachovec, předseda TJ Nový Jičín: “Velmi výrazný nárůst cen, jak elektrické energie, tak plynu. Tento dopad pro nás činí prozatím více jak milion korun. Velkým problémem se stala skutečnost, že Národní sportovní agentura nevypsala dotační titul pro oblast provozu a údržby sportovišť obecně, což pro nás představuje další výpadek ve výši milion tři sta tisíc korun.”

Největším příjmem tělovýchovné jednoty je více než 6 milionů korun z rozpočtu Nového Jičína, s těmito penězi může počítat i letos. Zhruba 5 milionů si musí zajistit pronájmem sportovišť a právě ziskem dotací. V další pomoc radnice nyní doufá tělovýchovná jednota nejvíce.

Václav Dobrozemský (ODS), 1. místostarosta Nového Jičína: “Oficiální žádost město ještě neobdrželo, budeme s touto informací pracovat a budeme se snažit tělovýchovné jednotě pomoc.”

Pomoc TJ bude město řešit pravděpodobně až ve druhé polovině roku, podle vývoje situace. V případě, že by se díru v rozpočtu zalepit nepodařilo, uvažuje tělovýchovná jednota o zavedení platby nájmu sportovišť i pro své členy nebo o omezení provozu.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy