Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Kam pošlou přihlášku na střední školu, v tom už mají deváťáci jasno

Žákům devátých tříd se blíží termín, do kdy se musí rozhodnout, co dál po základní škole. Jednou z možností, jak se v nabídce vzdělávání zorientovat, byl i online veletrh středních škol Moravskoslezského kraje.

Vážně přemýšlet o volbě budoucího povolání obvykle začínají žáci v osmé třídě, kdy s nimi tyto možnosti probírají i výchovní poradci. Současní deváťáci na Základní škole Tyršova v Novém Jičíně už tedy většinou mají v prioritě jasno.

Rudolf Balon​, výchovný poradce, ZŠ Tyršova Nový Jičín: “Existuje předmět, který se jmenuje volba povolání, který je na to zaměřen. Spolupracujeme intenzivně nejen s dětmi, ale také s rodiči. Pořádají se pro ně schůzky, kde mají možnost pohovořit i se zástupci různých středních škol, kteří k nám chodí. Upozorňujeme je na dny otevřených dveří, atlasy školství, prostě děláme všechno možné proto, aby ty děti byly orientovány.“

Druhým rokem pomáhá deváťákům s jejich volbou také online veletrh středních škol Moravskoslezského kraje. Prezentace jednotlivých škol probíhaly v týdnu od 17. do 21. ledna.

Vojtěch Pavlík, žák ZŠ Tyršova Nový Jičín: “S jednou školou už jsem byl rozhodnutý, ale pořád ještě tápu s výběrem druhé školy. Myslím, že je to super, že takový portál existuje.”
Adrienn Tobolová, žákyně ZŠ Tyršova Nový Jičín: “Já už jsem dělala talentové zkoušky na střední školu uměleckou, ale právě v těch případech uměleckých škol je dobré mít nějakou zálohu, tak jsem se koukala na tenhle veletrh a pomohlo mi to s výběrem nějaké záložní školy, kdyby to náhodou nevyšlo.”
Martin Škarka, žák ZŠ Tyršova Nový Jičín: “Jsem rád, že ten veletrh vznikl a pomohl mi vybrat, teď jsem už stoprocentně rozhodnutý.”
Rudolf Balon​, výchovný poradce, ZŠ Tyršova Nový Jičín: “V naší škole máme v současné době 68 deváťáků, drtivá většina z nich je rozhodnuta nejméně o jedné škole, ale rozhodně jim prospěl i tento veletrh, zvláště těm nerozhodným, kteří byli, kteří ještě tápali.”

Čas na podání dvou přihlášek na střední školy, na které mají nárok, mají žáci posledních ročníků základních škol do 1. března.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy