Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Galerka je opět plná nápadů, pohoupe muzikou a vynese až k Himalájím

Nový Jičín |

Klub Galerka nastartoval po novém roce svůj provoz a opět zve publiku na koncerty a přednášky. Na rozdíl od nedávných let, kdy v něm vystupovala i řada zahraničních hostů, teď plní jeho pódium domácí umělci.

Začátek února bude v klubu Galerka na Staré poště patřit bluegrassové kapele Cwrkot, přes 30 let hrající stálici zakladatelů Petra a Pavla Brandejsových. Koncert začíná v sobotu 5. února v 19 hodin. Jako host vystoupí kapela Noční vlak.

Jiří Macíček, MKS Nový Jičín: “Další z programů, který v klubu má své místo, je přednáškový večer ve stylu Galerdoor. Jedná se o outdoorové přednášky. Jak říkáme, nejedná se o fotky z dovolené, ale o trošku adrenalinové záležitosti. Tento večer se seznámíme s horskou průvodkyní z Brna, která nám popíše, proč je dobré mít průvodce na horách v Česku, na Slovensku, v Alpách nebo v Himalájích.”

Horská průvodkyně Marie Klementová vezme, obrazně řešeno, posluchače i na svou expedici do Nepálu, a to 17. února.

Dlouhé roky jsou součástí Galerky také pravidelné jazzové večer.

Jiří Macíček, MKS Nový Jičín: “Jazz klub je, jak jsme byli zvyklí i z dřívějších programů, záležitost dlouhodobého plánování, protože jsme tady měli spoustu zámořských vystupujících. Je problém tyto koncerty v této době plánovat. Proto jsme program Jazz klubu postavili jinak, řekněme z regionálních vystupujících od Brna, Prahy až po Frýdek-Místek, nicméně snažíme se i tak hledat kvalitní muzikanty, zpěváky a myslím si, že se nám to podařilo.”

Dokladem toho může být 18. února v osm hodin večer koncert seskupení Paul Batto Trio.

Do Galerky se po několika přeloženích dostává v pátek 25. února také dvojice místních muzikantů Jakub Jalůvka a Adrian Ševeček, tedy spojení kytary a cajonu.

Dalším zástupcem lokálních svérázných vod bude kapela Fčil a TU, a to 11. března, tentokrát se speciálním programem, divadelním vystoupením s živou hudbou.

Některé klubové programy se vrátí také do Kina Květen. Bude to ve středu 23. března vyprávění cestovatele Ladislava Zibury.

Jiří Macíček, MKS Nový Jičín: “Známý cestovatel, tentokrát strávil pandemické prázdniny v Česku, o kterých napsal knížku. Tu přijede publiku představit formou přednášky, které je vždy zajímaví a humorná. Láďa Zibura vystupuje formou takového stand-upu, takže není tu úplně cestovatelské promítání fotek.”

V dubnu, přesně ve čtvrtek sedmého, se také v kině koná akustický koncert Petra Bendeho, i za doprovodu cimbálu nebo kontrabasu a ostravských muzikantů Reného Matláška a Víta Štaigla.

Nahlásit chybu


K tématu

Vše, co se děje v Klubu Galerka, je na novém webu

19. února 2025 19:05 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

Klub Galerka, který je součástí městského kulturního střediska, nově představuje své programy na samostatném webu. Návštěvníky tak přehledně informuje o koncertech, cestovatelských přednáškách nebo filmovém klubu.

Kultura míří z venkovního prostoru zpět do Galerky, případně do kina

25. září 2025 17:10 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

Kultura ve městě se po skončení programu Novojičínského léta přesunuje zpět pod střechu do Klubu Galerka a některé pořady i do kina Květen. Nabídne třeba filmový klub nebo přednášku žurnalisty Josefa Klímy.

Velikonoční městečko ve Frýdku-Místku zve na jarmark, divadla i koncerty

14. dubna 2025 16:04 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

Od čtvrtka 17. dubna do soboty 19. dubna ožije náměstí Svobody ve Frýdku-Místku tradičním Velikonočním městečkem. Akce nabídne řemeslný jarmark, hudební i divadelní vystoupení, tematické dílny, zvířátka i bohatou gastrozónu. Třídenní program připravila Kultura F≈M.


Noční požár neobydleného domu v Třinci, hasiči z hořícího objektu vynesli muže v kritickém stavu

Včera 15:05 | Celý MS kraj | Lukáš Zavadil

V sobotu večer zasahovali hasiči u požáru neobydleného objektu v městské části Staré Město v Třinci. Z hořícího domu zachránili muže, u kterého okamžitě zahájili resuscitaci. Na místě zasahovaly tři jednotky hasičů.

Tragická nehoda na D48 u Dobré: 27letý řidič zemřel po nárazu do svodidel

Včera 10:40 | Celý MS kraj | Lukáš Zavadil

V neděli 14. prosince ráno na silnici D48 u obce Dobrá ve směru na Český Těšín zasahovaly složky IZS u tragické dopravní nehody. Řidič osobního vozidla narazil do svodidel a svým zraněním na místě podlehl. Okolnosti nehody nyní vyšetřují policisté.

Policie stíhá pracovnici lázní v Karlově Studánce kvůli zakázce na opravu jednoho z domů

Včera 11:45 | Celý MS kraj | Lukáš Zavadil

Horské lázně Karlova Studánka řeší situaci v souvislosti se zahájením trestního stíhání jedné z vedoucích pracovnic. Ředitel státního podniku rozhodl o odebrání jejích kompetencí v oblasti veřejných zakázek a nákupů a o situaci informoval dozorčí radu. Trestní stíhání se podle dostupných informací týká zakázky na opravu jednoho z lázeňských domů.

Obnovené zabijačkové hody u Těrlické přehrady byly úspěšné

Včera 11:08 | Těrlicko | Libor Běčák

Ve sportovním areálu na břehu Těrlické přehrady se konaly zabijačkové hody. Ty se setkaly s velkým zájmem lidí, kteří si přišli vybrat nejrůznější čerstvé i uzené produkty.

Frýdlantský hudební spolek odehrál tradiční Vánoční koncert

Ve velkém sále Kulturního centra ve Frýdlantě nad Ostravicí se konal tradiční Vánoční koncert Frýdlantského hudebního spolku.

Led na vozovce komplikoval dopravu na Opavsku, policie řešila několik nehod

13. prosince 2025 16:52 | Celý MS kraj | Lukáš Zavadil

Namrzlá vozovka komplikovala v uplynulých dnech dopravu na Opavsku. Policisté řešili hned několik nehod, z nichž některé skončily vážným zraněním. V jednom případě byl na přechodu pro chodce zraněn senior, další nehoda se stala u Kravař.

Karvinou obsadili judisté a excelovali místní sportovci, kteří za město získali sedm medailí

13. prosince 2025 13:45 | Karviná | Gabriela Stašová

Velká cena Karviné v judu se uskutečnila klasicky za účasti zahraničních sportovců ve věku dětí a dorostu. I letos byli karvinští judisté úspěšní na různých stupních vítězů.

Tramvaje opět projedou přes náměstí Republiky v Ostravě. Auta si budou muset počkat

12. prosince 2025 12:55 | Ostrava-město | Jiří Cileček

Konec přestupů na náhradní autobusy. Ve středu 17. prosince by měly ostravské tramvaje opět projet přes náměstí Republiky. Řidiči aut si ale budou muset ještě počkat. Práce na rekonstrukci potrvají ještě zhruba půl roku.

Z hořící budovy na Opavsku museli hasiči vynést dvě tlakové lahve a ochladit je

12. prosince 2025 12:57 | Celý MS kraj | Anna Břenková

Hořela hospodářská budova na Opavsku. Na místě zasahovaly čtyři jednotky hasičů. Hasiči museli vynést a ochlazovat dvě tlakové lahve. Požár se podařilo rychle dostat pod kontrolu. Škoda byla předběžně vyčíslena na 400 tisíc korun. Příčina požáru se vyšetřuje.

Filmový klub v Karviné rozšiřuje náhled na svět, založili jej manželé se stejným zájmem

13. prosince 2025 13:15 | Karviná | Gabriela Stašová

Filmový klub v Karviné za dobu své existence prošel změnami, které sae týkaly jeh umístění, ale také například celkové koncepce. Jedno ale stále trvá - snaží se vychovávat veřejnost k filmové kultuře a vzdělávat prostřednictvím kinematografie.

Dvě stě let staré varhany u sv. Mikuláše znovu zní

V kostele sv. Mikuláše v novojičínské části Žilina se konala slavnostní mše. Během bohoslužby byly požehnány opravené varhany staré více než 200 let.

Bílovec se pyšní unikátním vánočním stromem, rozsvítili ho během Mikulášského jarmarku

Včera 10:00 | Bílovec | Michal Slonina

Vánoční stromy postupně rozzářily celý kraj. V Bílovci ale v první prosincovou sobotu rozsvítili strom, jaký nemá žádné jiné město. Slezské náměstí už třetím rokem zdobí unikátní instalace z kovu, která je moderní a ekologickou alternativou.

Jarmark na Butovické připomněl i lidové tradice

13. prosince 2025 9:00 | Studénka | Petra Dorazilová

Základní škola Butovická uspořádala předvánoční jarmark. Návštěvníci se do něj mohli aktivně zapojit a vyrobit si vlastní ozdoby a dekorace s vánoční tematikou.

BEZ KOMENTÁŘE: Mechové obrazy - tvořivý workshop ve Studénce

13. prosince 2025 8:16 | Studénka | Jan Plášil

Mechové obrazy, to je spojení umění a přírody, tvorba a relaxace, krása a užitek. Pokud vás oslovil tento svět zelené krásy, pojďte si to vyzkoušet.

Město ví, jak bude s více než miliardou v roce 2026 hospodařit

12. prosince 2025 13:33 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

Město má rozpočet na rok 2026. Hospodařit bude s částkou 1,2 miliardy korun. Mezi největší investice patří vybudování chodníku a vodovodu v Žilině a dokončení rekonstrukce bazénu.

Centrum Nového Jičína je pod zvýšeným dohledem

12. prosince 2025 11:24 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

Městská policie během adventních trhů více dohlíží na bezpečnost návštěvníků novojičínského centra. Upozorňuje, aby si lidé hlídali mobily a peněženky, a také kontroluje auta na parkovištích.

Galerka je opět plná nápadů, pohoupe muzikou a vynese až k Himalájím
Vydáno 31. ledna 2022 10:08, Nový Jičín, Petra Dorazilová
Klub Galerka nastartoval po novém roce svůj provoz a opět zve publiku na koncerty a přednášky. Na rozdíl od nedávných let, kdy v něm vystupovala i řada zahraničních hostů, teď plní jeho pódium domácí umělci.

Začátek února bude v klubu Galerka na Staré poště patřit bluegrassové kapele Cwrkot, přes 30 let hrající stálici zakladatelů Petra a Pavla Brandejsových. Koncert začíná v sobotu 5. února v 19 hodin. Jako host vystoupí kapela Noční vlak.

Jiří Macíček, MKS Nový Jičín: “Další z programů, který v klubu má své místo, je přednáškový večer ve stylu Galerdoor. Jedná se o outdoorové přednášky. Jak říkáme, nejedná se o fotky z dovolené, ale o trošku adrenalinové záležitosti. Tento večer se seznámíme s horskou průvodkyní z Brna, která nám popíše, proč je dobré mít průvodce na horách v Česku, na Slovensku, v Alpách nebo v Himalájích.”

Horská průvodkyně Marie Klementová vezme, obrazně řešeno, posluchače i na svou expedici do Nepálu, a to 17. února.

Dlouhé roky jsou součástí Galerky také pravidelné jazzové večer.

Jiří Macíček, MKS Nový Jičín: “Jazz klub je, jak jsme byli zvyklí i z dřívějších programů, záležitost dlouhodobého plánování, protože jsme tady měli spoustu zámořských vystupujících. Je problém tyto koncerty v této době plánovat. Proto jsme program Jazz klubu postavili jinak, řekněme z regionálních vystupujících od Brna, Prahy až po Frýdek-Místek, nicméně snažíme se i tak hledat kvalitní muzikanty, zpěváky a myslím si, že se nám to podařilo.”

Dokladem toho může být 18. února v osm hodin večer koncert seskupení Paul Batto Trio.

Do Galerky se po několika přeloženích dostává v pátek 25. února také dvojice místních muzikantů Jakub Jalůvka a Adrian Ševeček, tedy spojení kytary a cajonu.

Dalším zástupcem lokálních svérázných vod bude kapela Fčil a TU, a to 11. března, tentokrát se speciálním programem, divadelním vystoupením s živou hudbou.

Některé klubové programy se vrátí také do Kina Květen. Bude to ve středu 23. března vyprávění cestovatele Ladislava Zibury.

Jiří Macíček, MKS Nový Jičín: “Známý cestovatel, tentokrát strávil pandemické prázdniny v Česku, o kterých napsal knížku. Tu přijede publiku představit formou přednášky, které je vždy zajímaví a humorná. Láďa Zibura vystupuje formou takového stand-upu, takže není tu úplně cestovatelské promítání fotek.”

V dubnu, přesně ve čtvrtek sedmého, se také v kině koná akustický koncert Petra Bendeho, i za doprovodu cimbálu nebo kontrabasu a ostravských muzikantů Reného Matláška a Víta Štaigla.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/novojicinsko/novy-jicin/11000029623/galerka-je-opet-plna-napadu-pohoupe-muzikou-a-vynese-az-k-himalajim