Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Zubaře osloví Nový Jičín ještě na studiu, nabídne jim dotaci a bydlení

Nedostatek zubařů pociťují dlouhodobě i lidé v Novém Jičíně. Do problému se před časem vložila také radnice, nicméně spolupráce na vybudování stomatologické kliniky padla. Teď se bude město snažit nalákat dentisty přímo ve školách.

V roce 2019 oslovily novojičínskou radnici dva manželské páry zubních lékařů a vypadalo to, že dojde k dohodě o spolupráci při přípravě zřízení zubní kliniky. Město nabídlo volné prostory v domě na ulici 28. října a loni koncem července rada města uzavření dohody schválila.

Václav Dobrozemský (ODS), 1. místostarosta Nového Jičína: “Nicméně začátkem února letošního roku jsme od jedné ze společností, která měla být budoucím provozovatelem této zubní kliniky, obdrželi informaci, že odstupují od záměru uzavřít tuto dohodu, a to zejména z důvodů ekonomických.”

Přestože jsou možnosti města v souvislosti s nedostatkem zubních lékařů omezené, snaží se určité kroky podniknout. Schválilo dotační titul ve výši 5 milionů korun a spustí kampaň, ve které se bude snažit nalákat do Nového Jičína začínající stomatology.

Stanislav Kopecký (ANO), starosta Nového Jičína: “Oslovíme fakulty vysokých škol, které produkují zubaře, a o městě Nový Jičín jim sdělíme informace, že jsou v našem území potřeba, že jsou pro ně připraveny podpůrné dotační tituly, možnost získání bytu a další.”

Dotaci města by dentisté mohli využít například na pořízení přístrojů, plat personálu, pronájem nebo i úhradu za energie.

Nahlásit chybu


K tématu
Jiří Červinka - pracoviště MSK
Bravantice
od 29 400 do 33 600 Kč/měsíc

Detail

VaKo stavební s.r.o. - Kopřivnice
Kopřivnice
od 33 000 do 42 000 Kč/měsíc

Detail

Ing. Marek Káňa - Parkoviště Ráztoka
Trojanovice
od 30 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail