Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Město bude stomatology lákat už na vysokých školách

Nedostatek zubařů pociťují dlouhodobě i lidé v Novém Jičíně. Do problému se před časem vložila také radnice, nicméně spolupráce na vybudování stomatologické kliniky padla. Teď se bude město snažit nalákat dentisty přímo ve školách.

V roce 2019 oslovily novojičínskou radnici dva manželské páry zubních lékařů a vypadalo to, že dojde k dohodě o spolupráci při přípravě zřízení zubní kliniky. Město nabídlo své volné prostory v domě na ulici 28. října.

Václav Dobrozemský (ODS), 1. místostarosta Nového Jičína: “Zhruba po dvou letech jsme dospěli k parametrům podmínek budoucího využití a byl připraven návrh dohody o spolupráci při rekonstrukci tohoto objektu. Koncem července loňského roku rada města schválila uzavření této dohody, nicméně začátkem února letošního roku jsme od jedné ze společností, která měla být budoucím provozovatelem této zubní kliniky, obdrželi informaci, že odstupují od záměru uzavřít tuto dohodu, a to zejména z důvodů ekonomických, jak při budování, tak při provozu kliniky.”

Zástupci radnice dále reagovali, že přestože jsou možnosti města v souvislosti s nedostatkem zubních lékařů velmi omezené, město není zřizovatelem žádného zdravotnického zařízení na svém území, snaží se určité kroky podniknout.

Stanislav Kopecký (ANO), starosta Nového Jičína: “V letošním roce jsme vymysleli dotační titul pro nově začínající i stávající zubaře. V tomto dotačním titulu je alokována částka pět milionů korun. Tuto částku lze využít na pokrytí pořizovacích nákladů, přístrojů, ale také i personálu nebo pronájmu budov a na platby za energie.”

V následujícím měsíci pak město hodlá spustit kampaň, ve které se bude snažit nalákat do Nového Jičína začínající stomatology.

Stanislav Kopecký (ANO), starosta Nového Jičína: “Kdy oslovíme fakulty vysokých škol, které produkují zubaře, a o městě Nový Jičín jim sdělíme informace, že jsou v našem území potřeba, že jsou pro ně připraveny podpůrné dotační tituly, možnost získání bytu a další.”

Pro prostory v domě u Masarykova náměstí, kde měla vzniknout 4 stomatologická pracoviště a 3 ordinace dentální hygieny, včetně rentgenu, tak hledá města jiné využití.

Václav Dobrozemský (ODS), 1. místostarosta Nového Jičína: “Rada města na své poslední schůzi schválila možnost využití spodních prostor pro možný jarmark, který by se tu mohl konat, pokud by epidemiologické důvody nebo počasí nedovolovalo konat jarmark na náměstí.”

Část prostor tohoto domu už je ale přece jen nějakou dobu využívána, je zde v nájmu spolek Jóga v denním životě.

Nahlásit chybu


K tématu