Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Divadelní kurz si vynutil pokračování a je otevřen i pro nové členy

Městské kulturní středisko organizuje zájmové kurzy pro veřejnost a jednou z novinek, která se úspěšně zavedla, je divadelní dílna. I když měla původně v těchto dnech končit, pokračovat bude dalšími lekcemi a přijímá i nové zájemce.

Kurz Divadelník městského kulturního střediska je věnován dětem od 6 do 15 let. Schází se v pondělky v Galerce na Staré poště od loňského října. Prvotním počinem divadelníků mělo být představení Peklo, se kterým měli vystoupit při rozsvícení vánočního stromu na náměstí. Akce byla ale zrušena. Vrhli se tedy do nového projektu.

Adriana Petřeková, lektorka kurzu Divadelník: “Chceme dětem pomoct ztvárnit téma, které si samy vybraly. Je to téma z jejich školního prostředí, na kterém se všechny děti shodly. My se jim snažíme dopomoci k tomu, aby ten nápad dovedly do zdárného konce. Abychom vytvořili divadelní představení, které bychom mohli zahrát na Divadelní dílně v Kamenném divadle.
Barbora Zajaczková, účastnice kurzu Divadelník: “My jsme se prvně bavily o těch tématech a pak jsme se shodly na té šikaně, protože se to hodně objevuje i ve škole a některé s tím máme i vlastní zkušenosti. Takže jsme se shodly, že by bylo dobré to téma ztvárnit, abychom na to poukázaly.”
Adriana Petřeková, lektorka kurzu Divadelník: “Takže o tématu máme jasno, ladíme scénář a momentálně vidíte děti, jak pracují na kulisách. Zatím jsem u návrhů.”
Adéla Chytilová, účastnice kurzu Divadelník: “Teď pracujeme na tom, že kreslíme školu, jak by ta škola měla v tom příběhu vypadat. Každá kreslíme svůj návrh a ten pak spojíme.”

V současné době má Divadelník sedm členek, jednou z nejmladších je Eliška, která v příběhu hraje hlavní roli.

Eliška Zajaczková, účastnice kurzu Divadelník: “Mně vždycky bavilo být herečkou, vždycky jsem chtěla být herečkou, a tak jsem se tu přihlásila. Hrozně mě to baví a je to tu super.”
Světlana Káňová, účastnice kurzu Divadelník: “Moji rodičové říkali, že jsem taková herečka. Byla jsem na táboře, kde jsem byla vypravěčka, což mě bavilo. Mám prostě ráda herectví.”

Lektorky kurzu jsou dvě ženy, které šestým rokem hrají také divadlo pro mateřské školy. Loni vyslyšely výzvu městského kulturního střediska a divadelního kurzu se ujaly. Původně měl po deseti lekcích skončit.

Lenka Domitrová, MKS Nový Jičín: “A jelikož už deset lekcí uplynulo a je stále velký zájem jak ze strany dětí, tak ze strany lektorek, takže vyhlašujeme pokračování divadelního kurzu II, který začne 21. března v pondělí. Takže pokud má někdo zájem své ratolesti do kurzu přihlásit, tak neváhejte, na stránkách kulturního střediska je odkaz, kde najdete přihlášky.”

Nově příchozí herci nemusí mít obavy, že by se v již započatých zkouškách neuchytili, do scénáře je divadelníci zapracují. Premiéra je čeká v červnu na tradiční Divadelní dílně v Kamenném divadle.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy