Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Novojičínský rozpočet podpoří tělovýchovnou jednotu a zubaře

Zastupitelé Nového Jičína schválili individuální dotaci, která pomůže vyplnit díru v rozpočtu tělovýchovné jednoty. Rozhodli také o první finanční podpoře pro zubního lékaře, který ve městě převzal prázdnou ordinaci.

Na podporu stomatologické péče vyčlenil Nový Jičín celkem 5 milionů korun. Zastupitelé teď schválili první dotaci pro konkrétního zubního lékaře. Ten loni v listopadu převzal prázdnou ordinaci v budově stomatologie a přijal do své evidence nových 300 klientů z Nového Jičína.

Stanislav Kopecký (ANO), starosta Nového Jičína: “Konkrétně se jedná o částku 300 tisíc korun. Tato částka může sloužit jak na vybavení ordinace, na zaplacení energií i personálu.”

V oblasti sportu žádala o dotaci Tělovýchovná jednota, na dofinancování provozu z důvodu nárůstu cen energií a absence dotací z Národní agentury pro sport. Na počátku roku avizovala schodek 2 miliony korun.

Jiří Hrachovec, předseda TJ Nový Jičín: “Požádal jsem, aby mi s tím pomohlo město s tím, že pokud agentura dotaci vypíše, což do dnešního dne neučinila, tak celou částku, kterou vypíše agentura a my ji získáme, tomu městu vrátím.”
Ondřej Syrovátka (Zelení), 2. místostarosta Nového Jičína: “Rada města doporučila zastupitelstvu tu žádost, která byla ve výši až 1 milion 900 tisíc korun omezit na polovinu, čili 950 tisíc korun. Také z ní doporučila vyřadit některé položky, jako například mzdy, aby se z toho nefinancovaly, což bylo nakonec zastupitelstvem akceptováno.”

Roční rozpočet TJ je zhruba 13 milionů korun, město přispívá více než 6 miliony.

Nahlásit chybu


K tématu
Ministerstvo obrany - Vojenské zařízení 5512
Hostašovice
od 20 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

VaKo stavební s.r.o. - Kopřivnice
Kopřivnice
od 33 000 do 42 000 Kč/měsíc

Detail

VaKo stavební s.r.o. - Kopřivnice
Kopřivnice
od 33 000 do 42 000 Kč/měsíc

Detail