Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Po úpravě jízdních řádů řeší Nový Jičín autobusové zastávky

Po úpravě jízdních řádů městských autobusů řeší Nový Jičín i opravu nebo stavbu nových zastávek. První projekt je hotov pro lokalitu Bocheta, někde vzniknou i zastávky na zkoušku.

Na ulici Císařská, v lokalitě novojičínské Bochety, jsou dvě autobusové zastávky. Jedna je jen označena žlutým stojanem, tu v opačném směru tvoří plechová bouda. V létě už tu budou stát nové přístřešky.

Václav Dobrozemský (ODS), 1. místostarosta Nového Jičína: “Předmětem je vybudování dvou autobusových zastávek, tedy přístřešky, nástupiště, chodníky, zároveň dojde k vybudování přechodu pro chodce, který zde chybí a veřejného osvětlení.”

Stavba za více než 6 milionů korun bude zhruba z poloviny dotována z Integrovaného regionálního operačního programu.

Na území města je ale zastaralých autobusových zastávek více, radnice se je snaží opravovat postupně, a také plánuje stavbu dalších.

Ondřej Syrovátka (Zelení), 2. místostarosta Nového Jičína: “Momentálně jsou nejblíže realizaci zastávky na Riegrově ulici, kde je zastávka pouze v jednom směru, do města, ale vznikne tam nová zastávka ve směru na Hřbitovní. Letos bude zhotoven projekt a předpokládám, že během, příštího roku by mohlo dojít k realizaci.”

Další zastávky jsou v plánu v místní části Straník a na ulici Pod Skalkou. Po nedávné aktualizaci jízdních řádů městské hromadné dopravy, kdy se částečně změnily některé trasy autobusů, by měly vzniknout nové zastávky na zkoušku u finančního úřadu a na ulici Propojovací u separačního dvora.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy