Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Švihadlová soutěž v Novém Jičíně rozhýbala ropeskippingovou sezonu

V Novém Jičíně se konala soutěž v rychlostním skákání přes švihadlo. Blecha cup, který míval i zahraniční účast, se v odloženém termínu dočkal sice jen poloviny závodníků, ti ale jakoukoliv možnost porovnat síly s konkurencí vítali.

Soutěž v rychlostním skákání přes švihadlo pořádal Klub Between novojičínského Střediska volného času Fokus v basketbalové hale. Blecha cup se konal po dvouleté pauze, i jeho tradiční lednový termín musel být posunutý.

Dana Dokládalová, SVČ Fokus Nový Jičín: “Přijela Ostrava, Vsetín, Přerov. Bohužel ostatní se nemohli zúčastnit nebo na Slovensku stále platí nějaká opatření. Takže jsme po dvou letech ale rádi, že jsme se sešli, i když nás není ani polovina, jak nás bývalo.”

Hlavními disciplínami soutěže v rope skipping bylo rychlostní skákání v týmech, neprobíhal freestyle.

členové klubu Between: 
“Soutěž je bezva, trénovali jsme hodně, měli jsme i soustředění.”
“Baví mě to, líbá se mi to. Dneska se mi daří speed, nedaří se mi moc dvojšvihy.”
“Je to můj první závod a docela se mi daří.
“Je fajn, že můžeme skákat a dělat různé triky.”
Bohumila Raděntová, DDM Ostrava - Poruba: “Na závody jezdíme pravidelně, měli jsme i medaili z mistrovství České republiky. Takže po dlouhé době jsme velice rádi, že se Blecha cup koná. Děti, i kdyby nebyly na prvních místech, tak hlavně, že si přišly s radostí zaskákat.”
Petr Douda, TJ Sokol Přerov: “Je to úplně super, protože konečně jsou nějaké soutěže, každou soutěž vítáme, protože děti si potřebují zasoutěžit, potkat se s někým jiným.”
Stefanie Zonygová, ALCEDO SVČ Vsetín: “My jsme na prvních závodech po té dlouhé odmlce, máme i spoustu nových skokanů, takže je to pro ně velká zkušenost a doufáme, že nám to nastartuje sezonu.”

V červenci se bude v Bratislavě konat mistrovství Evropy v rope skipping, z klubu Between se do něj už na podzim nominovali čtyři závodníci.

Nahlásit chybu


K tématu
Jiří Červinka - pracoviště MSK
Bravantice
od 29 400 do 33 600 Kč/měsíc

Detail

Jiří Červinka - pracoviště MSK
Bravantice
od 29 400 do 33 600 Kč/měsíc

Detail

ASF jobs s.r.o. - pracoviště
Nový Jičín
od 11 760 do 15 288 Kč/měsíc

Detail