Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Po požáru domova v Kopřivnici jsou v nemocnici dvě ženy, které se nadýchaly kouře

Hasiči brzy ráno zasahovali u požáru v Kopřivnici, kde hořelo v domově pro seniory. Dva jeho obyvatelé se nadýchali kouře a byli převezeni do nemocnice. Více než padesát lidí muselo být evakuováno.

Požár v bytě v pátém patře domova pro seniory na ulici Česká v Kopřivnici na Novojičínsku vypukl kolem půl páté ráno ve středu 13. dubna. Na místě zasahovalo osm jednotek hasičů, profesionálních i dobrovolných.

Petr Kůdela, mluvčí HZS MS kraje: “Hasiči dostali požár pod kontrolu za půl hodiny. Zraněny, tedy nadýchány kouřem, byly dvě osoby, hasiči evakuovali dalších 54 osob do bezpečí. Předběžná škoda byla zatím hrubě odhadnuta, zdá se, že bude vyšší než jeden milion korun, příčina vzniku požáru je v šetření.”

V nemocnici skončila obyvatelka bytu, ve kterém hořelo, a také žena, která bydlela naproti. Ostatní obyvatelé domu jsou v pořádku. Ti ze zasaženého patra tráví den tráví mimo domov.

Eva Mündleinová, ředitelka Střediska sociálních služeb Kopřivnice: “Po dohodě s jednotlivými nájemníky jsme se postarali o to, aby buď dnešní den přečkali u své rodiny nebo u přátel. Ten, kdo neměl kam jít, tak jsme ve spolupráci s městem zajistili klub pro seniory, kde mohou strávit ten čas.”

Podle aktualizované informace z kopřivnické radnice budou odhadované škody pravděpodobně o dost větší, a to v řádech několika milionů korun. Tři byty jsou neobyvatelné. Město řeší náhradní bydlení.

Nahlásit chybu


K tématu