Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Dětský pavilon v nemocnici je staveništěm, péči to ale neohrozí

V novojičínské nemocnici začala rekonstrukce dětského oddělení. Veškerý provoz se ale podařilo zachovat, je přemístěn do náhradních prostor, zejména v interním pavilonu. Nefunkční bude po dobu stavebních prací pouze babybox.

Nutnost rekonstrukce dětského oddělení novojičínské nemocnice si vyžádal špatný technický stav inženýrských sítí, rozvodů vody, elektřiny a datové sítě.

Lukáš Chlachula, náměstek léčebné péče, Nemocnice AGEL Nový Jičín: “Toto jsou všechno věci, které, bohužel, velice často padaly do havarijního stavu velice omezovaly provoz. Nicméně rekonstrukce se týká i zvýšení kvality a komfortu poskytované péče, dojde k výměně sanitární techniky a k instalaci zastínění na západní straně, ta je v letních měsících velmi exponovaná a ten komfort na těch pokojích není tak výrazný.”

Práce za 9 milionů korun začaly počátkem dubna a jsou plánovány na tři měsíce.

Podařilo se ale zachovat celý provoz dětského oddělení, péče se do přesunula do budovy interního pavilonu a do bývalého vakcinačního centra.

Lukáš Chlachula, náměstek léčebné péče, Nemocnice AGEL Nový Jičín: “Jak standardní oddělení, tak dětská JIP je v tuto chvíli přesunuta do náhradních prostor v interním pavilonu, kde se nachází i dětská pohotovost a příjmová ambulance, tudíž je to komfortní a rodiče nemusí hledat nikde po nemocnici.”

Ambulance, které se nacházely v dětském oddělení, kardiologická, neurologická a alergologická, se přestěhovaly do bývalého vakcinačního centra. To je sice mimo areál nemocnice, nicméně v bezprostřední blízkosti směrem pod Španělskou kaplí. Zcela mimo provoz tak bude po dobu rekonstrukce pouze babybox.

Nahlásit chybu


K tématu
Jiří Červinka - pracoviště MSK
Bravantice
od 29 400 do 33 600 Kč/měsíc

Detail

Jiří Červinka - pracoviště MSK
Bravantice
od 29 400 do 33 600 Kč/měsíc

Detail

ASF jobs s.r.o. - pracoviště
Nový Jičín
od 11 760 do 15 288 Kč/měsíc

Detail