Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nový Jičín nabourává osamělost starších lidí projektem Vitální senior

Vtáhnout seniory zpět do společenského komunitního života se snaží v Novém Jičíně. Město připravilo roční projekt Vitální senior. Každý měsíc nabídne dvě až tři akce specializované na starší generaci.

Po dvou letech se v Novém Jičíně podařilo obnovit program Kavárnička, tedy setkání představitelů radnice s obyvateli domů zvláštního určení, dříve domů s pečovatelskou službou. Ty jsou na území města tři, první schůzka se odehrála v domě U Jičínky.

Stanislav Kopecký (ANO), starosta Nového Jičína: “Za prvé, že ti lidé se potkají, žijí v nějakém velkém domě a mnohdy se mezi sebou neznají, dokonce ani na jedné chodbě. Druhý důvod je ten, že se mohou setkat s vedením města. Přítomni jsou i zástupci některých sociálních služeb.”
obyvatelky domu U Jičínky:
“Na některých chodnících jsou špatné sjezdy pro vozíčkáře jako jsem já.”
Problémem je někde parkování, ale bohužel, to se asi nedá nic dělat. Auta má skoro každý, mě se to také týká, protože jsem šofér. Jinak musím říct, že se celkem udržuje čistota města.”

Toto setkání bylo ale jen jedním z programů, které se pro představitele starší generace letos ve městě konají. Sjednoceny jsou pod novým projektem Vitální senior 2022.

Daniela Susíková, vedoucí odboru sociálních věcí, MěÚ Nový Jičín: “Opravdu, ty dva roky nepřály tomu, aby se lidé sdružovali, chodili ven a případná nám, že se naši senioři stávají čím dál více izolovanější, Chceme to změnit.”

Každý měsíc jsou připraveny dvě až tři akce zaměřené na seniory. Tou největší bude na podzim zájezd.

Nahlásit chybu


K tématu
Jiří Červinka - pracoviště MSK
Bravantice
od 29 400 do 33 600 Kč/měsíc

Detail

ASF jobs s.r.o. - pracoviště
Nový Jičín
od 11 760 do 15 288 Kč/měsíc

Detail

Jiří Červinka - pracoviště MSK
Bravantice
od 29 400 do 33 600 Kč/měsíc

Detail