Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Novojičínské muzeum vysvětluje, že i starý strom je důležitý

Letošní jaro spojilo Muzeum Novojičínska se vzdělávacím programem na téma ekosystém lesa. Na speciálním modelu představuje strom jako několikapatrový dům pro různé druhy zvířat.

Představit strom jako několikapatrový dům, který od kořínků až po korunu obývají různé druhy zvířat. Takto uchopili jarní vzdělávací téma zaměřené na prostředí lesa pracovníci Muzea Novojičínska.

Eva Sulovská, Muzeum Novojičínska: “Nechali jsme si speciálně vyrobit strom, ve kterém děti názorně vidí obrázky zvířat, které části stromu obávají, a více si o nich povídáme.”
Markéta Machová, zooložka, Muzeum Novojičínska: “Vybrali jsem strom jako biotop a zaměřujeme se hlavně na ty staré stromy, které ubývají v krajině. Jde nám o to, aby si děti uvědomily, že i ten starý strom, který vypadá nepěkně, tak je důležitý pro organismy, které ho potřebují k životu.”

Edukační program muzea byl přizpůsoben školním skupinám různého věku, v tomto případě si ho přišly vyslechnout děti z novojičínské mateřinky Karla Čapka.

Eva Sulovská, Muzeum Novojičínska: “Díky tomu, že náš program doprovází odborní, zooložka a botanička, tak se můžeme přizpůsobit všem věkovým skupinám.”

Pro tyto nejmenší účastníky připravilo muzeum pracovní knížky na téma Stromek - domek. Jejich dotvořením se zrekapitulovali si, co si z povídání zapamatovali.

Nahlásit chybu


K tématu
ASF jobs s.r.o. - pracoviště
Nový Jičín
od 11 760 do 15 288 Kč/měsíc

Detail

Jiří Červinka - pracoviště MSK
Bravantice
od 29 400 do 33 600 Kč/měsíc

Detail

Jiří Červinka - pracoviště MSK
Bravantice
od 29 400 do 33 600 Kč/měsíc

Detail