Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Charita v Novém Jičíně funguje deset let, jejím prostřednictvím pomáhá na pět set lidí

Charita Nový Jičín slaví deset let svého fungování. Od první služby, kterou byl azylový dům, postupně svou pomoc sociálně slabým rozšiřuje. Potřeba je ji stále více.

Oslava 10. výročí Charity Nový Jičín se uskutečnila v Beskydském divadle. Svým pracovníkům, dobrovolníkům a podporovatelům poděkovala Charita koncertem Hradišťanu. Počátky této neziskové organizace, za nimiž stála Charita Ostrava, připomněla výstava fotografií.

Marcel Brož, ředitel Charity Nový Jičín: “Přišli jsme do domu, který na nás trošku působil strašidelně. Postupně jsem ho s pomocí města opravili, začali jsme dělat jednu službu, což byl azylový dům, potom jsme přidali noclehárnu, denní centrum a tak dále.”

Hlavní sídlo charitního domu zasvěceného Matce Tereze je v Novém Jičíně na Dolní bráně, druhý azylový dům pro matky s dětmi je ve Straníku.

Stanislav Kopecký (ANO), starosta Nového Jičína: “Charita sama o sobě pomáhá nejen bezdomovcům, ale i maminkám, malým dětem a lidem, kteří si se svou životní situací nedokáží sami pomoci.”
Marcel Brož, ředitel Charity Nový Jičín: “Mně se zdá, že ten pořadník na ty naše služby je čím dál tím delší, bohužel, to je jakoby špatná zpráva. Ale na druhou stranu, takový je vývoj společnosti a bohužel i ta chudoba k tomu našemu současnému stylu života patří.”
Jiří Navrátil (KDU-ČSL), náměstek hejtmana MS kraje pro sociální oblast: “Já jim tedy děkuji k desetiletém práce a přeji jim do dalších desetiletí, aby se jim dařilo, a ať vnímají, že Moravskoslezský kraj je jejich partnerem.”

Zdejší Charita má 25 zaměstnanců a pracovníků na dohodu, když se k tomu přičtou dobrovolníci, včetně tříkrálových koledníků, je to celkem kolem pěti set lidí.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy