Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Soutěž Šikovné ruce vytrvale popularizuje učební obory

Popularizovat učební obory se vytrvale snaží Střední škola technická a zemědělská v Novém Jičíně. Pořádala další ročník soutěže Šikovné ruce. V souboji zručnosti pracovali žáci základních škol se dřevem a kovem.

Téměř padesát žáků základních škol obsadilo dílny novojičínské Střední školy technické a zemědělské. V soutěži Šikovné ruce ukázali, že se manuální práce nebojí. V truhlářské dílně vyráběli dřevěné prkénko a vařečku, u zámečníků kovovou šablonu.

účastníci soutěže: 
“Zatím to jde a baví mě to. Zatím to zvládám, ještě mám hodinu a půl tak doufám, že to stihnu.”
“Když nám učitelka řekla, že se bude pořádat soutěž v práci se dřevem a železem, tak jsem se přihlásil, že bych šel.”

Na zvládnutí úkolu měli soutěžící 2 hodiny.

Luděk Kostelník, SŠ technická a zemědělská Nový Jičín: “Každý výrobek má své rozměry a každý ten rozměr je hodnocen. Nejvíce jsou samozřejmě hodnoceny ty části, kde se vyžaduje přesnost.”
Radmila Bayerová, učitelka ZŠ Komenského 66, Nový Jičín: “Jsme pravidelný účastník, navštívili jsem všech 13 ročníků. Máme i několik velmi úspěšných žáků, kteří soutěž vyhráli.”
Vladan Videnka, učitel ZŠ Jubilejní, Nový Jičín: “Máme šikovné děti, které na soutěž chodí rády. Navíc máme ve škole úplně nové dílny, takže škola s k této výuce staví perfektně.”
Bohumír Kusý, ředitel SŠ technické a zemědělské Nový Jičín: “Účel hlavně je, aby si žáci, byť v krátkém čase, vyzkoušeli, že z dobře vykonané práce rukama mohou mít radost, a ti mladší, v osmé třídě, aby třeba uvažovali, že se přihlásí na učební obor.”

Soutěž zručnosti pořádala tato střední škola už po 13. Ve své technické části vyučuje například truhláře, zedníky, instalatéry nebo obráběče kovů.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy