Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Díky chráněným dílnám pracuje na Novojičínsku více než stovka lidí

Více než rok funguje v Novém Jičíně chráněná dílna, která dává práci desítkám zdravotně postižených lidí. Ti, se svými různými handicapy, nezůstávají doma a mohou se začlenit do pracovního procesu.

Zdravotně znevýhodnění lidé, třeba invalidní nebo i s mentálním postižením, našli v Novém Jičíně práci v chráněných dílnách na ulici Bohuslava Martinů. Například Michal Vahala zde dochází dva dny v týdnu a recykluje staré elektrozařízení.

Michal Vahala, zaměstnanec chráněných dílen: “Prostě mě to baví a aspoň se doma nenudím, tak chodím tady.”

Město oblast zaměstnávání lidí se zdravotním handicapem dlouhodobě podporuje a snaží se povzbudit zaměstnavatele, aby je do pracovního procesu zapojovali.

Daniela Susíková, vedoucí odboru sociálních věcí, MěÚ Nový Jičín: “V loňském roce vstoupila na naše území organizace, která umí s těmito lidmi pracovat a vytváří pro ně chráněná pracovní místa. A tvoří takový most mezi standardním pracovním trhem a oblastí sociálně terapeutických dílen.”
Petr Bažík, majitel chráněných dílen, Aaska grafik: “Nabízím různé úvazky, různé druhy práce. Jak vidíte, tady mohou rozebírat hard disky, což zvládne každý. A ti méně handicapovaní, co zvládnou balit třeba parfémy nebo dokážou plnit krabičky, tak ti mají delší úvazky.”
Richard Mitáš, zaměstnanec chráněných dílen: “Já tady pracuju pondělí, středa, čtvrtek. Moc se mi tu líbí, jsem spokojený, rád si vydělávám penízky, ať si můžu koupit.”
Robin Vlček, zaměstnanec chráněných dílen: “ Mi se ta práce moc líbí, jsem tady i s přítelkyní, protože co doma, jen odpočívat a sedět, to ne.”
Martin Žurovec, zaměstnanec chráněných dílen: “Jo, nějaké peníze si vydělám a je to fajn. Letos už to bude rok, 10. května a moc mě to tu baví.”

Na Novojičínsku už dnes chráněné dílny brněnské společnosti Aaska dávají práci 130 lidem, otevřeli další dílny v Kopřivnici a Šenově.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy