Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Zámek Kunín ukázal osvícenskou hraběnku Walburgu ve spodničce

Návštěvníci zámku Kunín na Novojičínsku se stali přímými účastníky pohledu do minulosti. Jako zpestření průvodcovských programů měli příležitost spatřit oblékání "první dámy evropského osvícenství". Slavnou hraběnku Walburgu tak zahlédli i ve spodničce.

Zámek Kunín pojal úvod sezony pěkně zostra. Po návštěvě šlechticů rodu Vetter von der Lilie, kterým patřil zámek v nedaleké Nové Horce, připravil pro návštěvníky oživlý obraz historie. Spočíval v oblékání hraběnky Marie Walburgy její služebnou, za dohledu její matky Marie Rebeky hraběnky Harrachové.

Jaroslav Zezulčík, kastelán Zámku Kunín: “Obě ty hlavní aktérky budou mít na sobě oděvy, které byly ušity jako repliky podle dávných obrazů, jeden z těch obrazů je ve sbírkách našeho zámku. “

Zelené šaty Marie Walburgy zhotovila Šárka Tothová z Šáruš History Fashion podle obrazu, který se nachází v Městské galerii v Poličce.

Šárka Tothová, Šáruš History Fashion: “Já se nechávám oblékat na portrétování tady v těchto šatech a mamá by samozřejmě chtěla, abych měla nějaké jiné, které budou výraznější, ale já si budu zatvrzele stát za tím, že chci tyhle zelené a žádné šperky. Ona Marie Walburga neměla rád toto oblékání.”

Zpestřit prohlídky zámku různými novinkami tu hodlají v průběhu celé sezony. Postupně představí nové exponáty i pokoje a tou nejočekávanější novinkou je otevření zámecké oratoře v kostele Povýšení svatého kříže.

Nahlásit chybu


K tématu
ASB SQUASH s.r.o. - Nový Jičín a stavby prováděné společností
Nový Jičín
od 28 000 do 32 000 Kč/měsíc

Detail

VaKo stavební s.r.o. - Kopřivnice
Kopřivnice
od 33 000 do 42 000 Kč/měsíc

Detail

VaKo stavební s.r.o. - Kopřivnice
Kopřivnice
od 33 000 do 42 000 Kč/měsíc

Detail