Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Vizitkou mezinárodního projektu je v Novém Jičíně výstava grafiky

Výstava grafických prací ukončila mezinárodní projekt, do kterého byla zapojena novojičínská střední škola Educa. Výměnné pobyty se studenty ze Slovenska a Portugalska byly zaměřeny právě na různé grafické techniky.

Výstava v novojičínské střední škole Educa uzavřela mezinárodní projekt tří škol Erasmus+ s názvem Grafein Education. Zapojeny do něj byly také

střední umělecké škola ze slovenské Žiliny a portugalského Porta.
Šárka Nedělová, zástupkyně ředitele SOŠ Educa Nový Jičín: “Během výměnných pobytů a stáží se studenti učili různé grafické techniky, které se nemohou učit na své škole, protože k tomu nemají prostředí, a myslím, že si to velmi užili.”

Například v žilinské škole se ostatní studenti setkali s technikou kyanotyp, zjednodušeně řečeno modrotiskem.

Veronika Matejovová, SOŠ Educa: “Byla to velice zajímavá technika, nikde jsem to neviděla, zkoušela jsem to poprvé. Opravdu mě tato technika zaujala. Žáci, kteří jeli do Porta, měli možnost se setkat s technikou sítotisku a knihtisku.”
Tomás Monteiro, střední umělecká škola v Portu (Portugalsko): “Mám rád typografii, rád pracuji s těmito věcmi, které vytváří zajímavý interiérový design. Byla to opravdu zajímavá zkušenost.”

Součástí programu v Novém Jičíně byla například i exkurze v Návštěvnickém centru s expozicemi Laudona a klobouků, nebo výlet do Obuvnického muzea ve Zlíně.

Alexandra Ovšáková, střední umělecká škola v Žilině (Slovensko): “Ty galerie samozřejmě přinesly i novou inspiraci. Mohli jsme také vidět techniky, kterými byl vytvářen ty věci v galeriích. Byli jsme se podívat ve Zlíně, jak se vyráběly boty.”

Výstavu prací, které vznikly v projektu Erasmus+, si v budově školy může v květnu prohlédnout i veřejnost.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy