Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Hasiči pozvali veřejnost do stanice a varovali před požáry v přírodě

Hasiči v Novém Jičíně otevřeli brány své stanice a pozvali dovnitř veřejnost. Den požární bezpečnosti zaměřili na varování před velkým počtem požárů v přírodě.

Letošní Den požární bezpečnosti, pro který si hasiči vždy volí pátek třináctého, letos připadl na 13. května. Hasiči po celé republice otevřeli své stanice, veřejnost přivítali také v Novém Jičíně. Návštěvníky provázeli hasiči z výjezdové jednotky. Seznámili je s vystavenou technikou a výstrojí.

návštěvníci hasičské stanice:
“Důvod je uspokojit potřeby syna, protože ho hasiči zajímají, aby viděl, jak ve skutečnosti vypadají a využili jsme té nabídky, abychom se na tu techniku podívali blíže.”
“Máme rádi hasičskou techniku a hasiče všeobecně, tak jsem se přišli podívat na jejich den otevřených dveří.”
“Mně se líbí ty auta, jsou velké a dobře vybavené. A těšíme se, až otevřou tu novou hasičárnu.”

Smyslem Dne požární bezpečnosti je ale především prevence, letos zaměřená na požáry v přírodě.”

Barbora Ševečková, koordinátor prev. vých. činnosti, ÚO HZS Nový Jičín: “Hasičský záchranný sbor Moravskoslezského kraje v posledních letech registruje vysoký počet požárů porostů, ať už jsou to lesy, louky nebo pole. Většina příčin těchto požárů souvisí s nedbalostí a neopatrným jednáním osob.”

V loňském roce evidují hasiči v kraji 220 požárů v přírodě, jen za první čtyři měsíce tohoto roku už je tento počet 225. Během exkurze tak hasiči veřejnost nabádali, jak požárům v přírodě předcházet.

Barbora Ševečková, koordinátor prev. vých. činnosti, ÚO HZS Nový Jičín: “Děti se dozvědí, jak správně tábořit a co si s sebou vzít nejen na opékání špekáčků. Dospělí a senioři budou upozorněni na povinnosti související se spalováním biologického odpadu a také je upozorňujeme, že nesmí plošně vypalovat porosty, což je zákonem o požární ochraně zakázáno.”

Tradičně početnými a nadšenými návštěvníky stanice byly děti mateřských škol.

návštěvníci hasičské stanice: 
“Mně se líbí ty hadice.” “Mi se líbí hasičské auta.” “Auta, hadice, žebříky.” “Já bych chtěl být hasič.”

Profesionální hasiči mají v tomto okrese 3 stanice, kromě Nového Jičíně také v Bílovci a v Kopřivnici, otevřeny pro veřejnost byly všechny. Od podzimu 2020 probíhá stavba nové centrální stanice v Novém Jičíně u ulice Propojovací. Hotova má být v příštím roce.

Nahlásit chybu


K tématu
Jiří Červinka - pracoviště MSK
Bravantice
od 29 400 do 33 600 Kč/měsíc

Detail

ASF jobs s.r.o. - pracoviště
Nový Jičín
od 11 760 do 15 288 Kč/měsíc

Detail

Jiří Červinka - pracoviště MSK
Bravantice
od 29 400 do 33 600 Kč/měsíc

Detail