Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Pěvecká soutěž Doremi měla svého favorita, vítězů ale bylo více

V sále Fokusu se konala pěvecká soutěž Doremi. Před plným hledištěm zazpívali písničky svých oblíbených interpretů žáci novojičínské praktické školy. Tedy děti, které se většinou potýkají s poruchou autistického spektra.

Pěveckou soutěž Doremi pořádala novojičínská Praktická škola a střední odborné učiliště po šesté, po roční pauze. Koncertním sálem se pro zpěváky s lehčím a středním mentálním postižením stalo Středisko volného času Fokus.

Andrea Havlíková, zástupce ředitele OU a PrŠ Nový Jičín: “Soutěží nám běžné kolem dvaceti žáků, dnes to bylo pouhých devět, ale myslím si, že ty počty se budou opět navyšovat, protože žáci dneska viděli, že to není nic těžkého, je tady úžasná atmosféra a my jim všichni fandíme.”

O skvělou atmosféru se v hledišti postarali jednak současní i bývalí žáci praktické škole, ale v publiku fandily také děti ze speciální mateřské a základní školy z Komenského ulice a základní školy Dlouhá 54.

Pěvecká vystoupení se svými žáky nacvičovali pedagogové školy v zejména hodinách estetické výchovy a pak také v každé volné chvilce.

Dagmar Pospěchová, učitelka OU a PrŠ Nový Jičín: “Ono to není úplně tak o zpěvu, jako o té chuti zpívat a vystoupit a o té odvaze vystoupit, protože je to o tom, že ty děcka neumí úplně zpívat, nejsou žádní zpěváci, ale tu chuť a tu vůli mají a chtějí se to naučit a chtějí vystoupit.”

Andrea Havlíková, zástupce ředitele OU a PrŠ Nový Jičín: “Když si uvědomíme, že žák s poruchou autistického spektra vlastně nenavazuje oční kontakt, nevyhledává kamarády a nevyhledává vůbec žádný kontakt s okolím, a on to v sobě překoná a vystoupí na tom jevišti, tak to je naprosto úžasná věc a pro nás největší odměna.”

O umístění zpěváků rozhodovala jednak porota a hlasovalo také publikum. Na prvním místě se shodli - získal jej u obou Filip Pospěch. 

Filip Pospěch, žák OU a PrŠ Nový Jičín: “Právě naopak, já nerad zpívám a nerad poslouchám svůj hlas, takže jsem vůbec nečekal, že vyhraju dvě ceny, diváckou a první místo v Doremi. Jsem úplně překvapen.”

Lukáš Křenek, žák OU a PrŠ Nový Jičín: “Já jsem zpíval Buráky a užil jsem si to dneska náramně, bylo to skvělý a jsem rád, že jsem na druhém místě.”

Absolutními vítězi byli ale všichni, kdo se v Doremi rozhodli zpívat. Na závěr se sešli na pódiu při společném vystoupení.

Nahlásit chybu


K tématu
VaKo stavební s.r.o. - Kopřivnice
Kopřivnice
od 33 000 do 42 000 Kč/měsíc

Detail

VaKo stavební s.r.o. - Kopřivnice
Kopřivnice
od 33 000 do 42 000 Kč/měsíc

Detail

Ministerstvo obrany - Vojenské zařízení 5512
Hostašovice
od 20 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail