Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Novojičínský Ondráš si k jubileu zazpívá s Janáčkovou filharmonií

Novojičínský pěvecký sbor Ondráš loni dosáhl jubilea 70 let. Výročí oslaví dodatečně koncertem v Beskydském divadle. Přizval si na něj několik hostů, mimo jiné Janáčkovu filharmonii.

Zkoušky pěveckého sboru Ondráš teď v Novém Jičíně probíhají v prostředí skautské klubovny, v Beskydském divadle to kvůli rekonstrukci přístavby nejde. Nicméně v pátek 3. června už přímo v divadle oslaví sbor slavnostním koncertem své loňské 70. výročí založení.

Andrea Vykrutová, tajemnice PS Ondráš: “Myslím si, že to bude úžasný zážitek, protože jenom těch zpěváků tam bude téměř 200 a 120 účastníků orchestru, takže to bude obrovská akce a zcela výjimečná.”

Jako hosty si Ondráš přizval další čtyři sbory - a především Janáčkovu filharmonii se sólisty. Samotný Ondráš si pro tuto příležitost připravil speciální repertoár.

Jitka Jakubíková, sbormistryně PS Ondráš: “Původně jsme chtěli dát od Antonína Dvořáka dát Svatební košili, ale když přišel covid a teď ta válka, tak jsme řekli, že uděláme něco optimistického. Takže tam budeme od Smetany z Prodané nevěsty Proč bychom se netěšili, bude Aleluja od Händela, třeba i slavnostní Te Deum od Antonína Dvořáka a Ódu na radost Beethovena. Takže opravdu samé takové nadšené a optimistické věci.”

V červnu čeká Ondrášovce ještě společný koncert s Tomášem Kočko. Sbor, kterým prošly generace zpěváků, má na svém kontě ocenění z republikových i zahraničních pódií.Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy